Огляд поновлення бази  
 27.10.2015 
Огляд нових надходжень від 27 жовтня 2015 року
1. Закони та Постанови Верховної Ради України  
1.1. Закон Верховної Ради України від 6 жовтня 2015 року № 711-VIII
Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо уточнення строків військової служби за контрактом

Закон вносить зміни до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", встановивши для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які вислужили під час дії особливого періоду не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні - 6 місяців.
Передбачається також можливість дострокового припинення контракту у разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію.
Також врахована можливість продовжити військову службу за контрактом у разі закінчення строку контракту і незавершення особливого періоду на строк 6 місяців.
 
1.2. Закон Верховної Ради України від 6 жовтня 2015 року № 714-VIII
Про внесення змін до пункту 24 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України

Закон вносить зміни до Бюджетного кодексу України.
Відповідно до змін, тимчасово, до повернення населених пунктів під контроль державної влади, зарахувати до спеціального фонду державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, залишки коштів місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, що обліковуються станом на 1 вересня 2015 року на рахунках в органах Казначейства України, дозволивши Кабінету Міністрів України відповідно до затвердженого ним порядку спрямувати такі кошти у вигляді субвенції з державного бюджету відповідним обласним бюджетам Донецької та Луганської областей на відновлення об’єктів соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем забезпечення життєдіяльності, включаючи їх утримання, на території Донецької та Луганської областей, а також на їх соціально-економічний розвиток.
 
1.3. Закон Верховної Ради України від 6 жовтня 2015 року № 715-VIII
Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту родин Небесної Сотні

Закон вносить зміни до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", згідно яких членам сімей осіб, які загинули під час Революції гідності, надаються пільги, зокрема, з оплати комунальних послуг.
Водночас відповідні гарантії не поширюватимуться на родини правоохоронців, які загинули під час тих самих подій. Закон набуде чинності через місяць.
 
2. Постанови Кабінету Міністрів України  
2.1. Постанова Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 р. № 837
Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)

Постанова вносить зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179.  
2.2. Постанова Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 р. № 836
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 795

Постановою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 795 "Про затвердження Порядку створення страхового запасу природного газу".  
3. Нормативні акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади,
зареєстровані Міністерством юстиції України  
3.1. Наказ Міністерства культури України від 14.09.2015 № 732
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2015 р. за № 1163/27608
Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс навчальних програм для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) системи Міністерства культури України

Положення визначає порядок організації та проведення Всеукраїнського конкурсу навчальних програм для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) системи Міністерства культури України, його організаційне, методичне і фінансове забезпечення, порядок участі у ньому та підбиття підсумків.

Наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства культури і туризму України від 17 червня 2005 року № 415 "Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс навчальних програм для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів системи Міністерства культури і туризму України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18 липня 2005 року за № 763/11043.
 
4. Офіційні роз'яснення  
4.1. Лист Державної фіскальної служби України від 19.10.2015 № 2795/10/25-01-25-01-09
Щодо віднесення сум ПДВ до податкового кредиту по операціях з придбання після 1 липня 2015 року автобусів для обслуговування міських і міжміських автомобільних маршрутів

Згiдно наведених у
листi роз'яснень, частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.  
4.2. Лист Міністерства доходів і зборів України від 19.10.2015 № 22011/6/99-99-17-03-03-15
Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором і нарахування та утримання єдиного внеску з сум середнього заробітку працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період

Щодо наведеного у листі роз'яснення, якщо роботодавець нараховує працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, середній заробіток та не подає звіти на отримання компенсаційних виплат із бюджету (наприклад, через проблеми із засвідченням звітів військкоматами) і відповідно не отримує такі компенсації, то сума середнього заробітку, що виплачується за рахунок коштів роботодавця у складі заробітної плати, є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором і базою нарахування та утримання єдиного внеску.

При нарахуванні мобілізованим працівникам доходу у вигляді середнього заробітку, що компенсується з бюджету, вказаний дохід не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, військовим збором та не є базою нарахування та утримання єдиного внеску.  
5. Нові редакції документів зі змінами та доповненнями,
що внесені в ІАС “Консультант”
 
5.1. Кодекс Верховної Ради України від 8 липня 2010 року № 2456-VI
Бюджетний кодекс України

Останні зміни до Кодексу були внесені 06.10.2015 р. Законом Верховної Ради України № 714-VIII, який набирає чинності з 25.10.2015 р.
 
5.2. Закон Верховної Ради України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII
Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей

Останні зміни до Закону були внесені 15.09.2015 р. Законом Верховної Ради України № 683-VIII, який набирає чинності з 25.10.2015 р.
 
5.3. Закон Верховної Ради України від 25 березня 1992 року № 2232-XII
Про військовий обов'язок і військову службу

Останні зміни до Закону були внесені 06.10.2015 р. Законом Верховної Ради України № 711-VIII, який набирає чинності з 25.10.2015 р.
 
6. Цікаво всім  

6.1. Постанова Правління Національного банку України від 23 жовтня 2015 року N 721
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України

Постановою встановлено новий порядок проведення валютних операцій на умовах "своп".
Міжнародним фінансовим організаціям (МФО)надано можливість додатково залучати гривневі ресурси для їх подальшого спрямування на кредитування українських позичальників. Для цього регулятор надав право уповноваженим банкам здійснювати
валютні операції на умовах "своп" з МФО.