Огляд поновлення бази  
 24.05.2018 
Огляд нових надходжень від 24 травня 2018 року
1. Постанови Кабінету Міністрів України  
1.1. Постанова Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 385
Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію об'єкта "Будівництво Бескидського тунелю"

Порядок визначає особливості процедури прийняття в експлуатацію об’єкта "Будівництво Бескидського тунелю".  
1.2. Постанова Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 384
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з підтримки розвитку лідерства в Україні

Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Господарсько-фінансовому департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України у державному бюджеті за програмою "Заходи з підтримки розвитку лідерства в Україні".  
1.3. Постанова Кабінету Міністрів України від 16 травня 2018 р. № 383
Про внесення змін у додатки 3 і 4 до Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні

Постанова вносить зміни до Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 139.  
1.4. Постанова Кабінету Міністрів України від 16 травня 2018 р. № 390
Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів

Постановою вносяться зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770.  
2. Офіційні роз'яснення  
2.1. Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 14.05.2018 № 2103/6/99-99-13-02-03-15/ІПК
Щодо практичного застосування норм податкового законодавства

Згiдно наведених у консультації роз'яснень, оскільки виплата доходу фізичним особам у вигляді процентів, нарахованих на облігації внутрішніх державних позик, емітовані Міністерством фінансів України, здійснюється клієнтами депозитарію Національного банку України, зокрема депозитарними установами - юридичними особами, то така депозитарна установа як податковий агент під час нарахування такого доходу зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати військовий збір до бюджету.
Накопичений купонний (процентний) дохід за облігацією (НКД) - це частина купонного (процентного) доходу за облігацією, яка розраховується пропорційно кількості днів від дати виплати попереднього купонного доходу, або дати розміщення облігації, або дати початку нарахування першої купонної виплати до дати проведення грошових розрахунків за договором купівлі-продажу облігації. При цьому ціна облігації - це сума НКД та добутку "чистої" ціни облігації на номінальну вартість. "Чиста" ціна облігації - це ціна облігації без врахування НКД, виражена у відсотках від її номінальної вартості.