Актуальнi новини
04.07.2019
Онлайн кредитування: наслідки прострочення онлайн кредиту
Перед тим, як взяти кредит на картку онлайн, ви повинні розуміти чи зможете ви вчасно його погасити, чи ні. Для цього важливо уважно читати умови договору і розуміти графік виплат. Кожне прострочення тягне за собою певні наслідки, які збільшують суму оплати боргу. Отримуючи гроші на картку від будь-якої фінансової організації вам видається графік виплат за кредитним боргом. Простроченням вважається затримка в оплаті на 1-3 банківських дні або внесення меншої суми на рахунок кредитного договору.
Терміни прострочення можуть бути різними, в залежності від прописаних санкцій, сума штрафу теж може відрізнятися. Якщо ви взяли кредит в банку, до обов'язкової суми щомісячної плати вам нарахують штраф, який не буде змінюватися протягом місяця. Але в фінансових компаніях, що видають кредити онлайн на картку, пеня буде нараховуватися кожний день. Так що саме в інтересах боржника швидше погасити заборгованість та уникати її надалі, інакше борг буде швидко зростати.
До підписання договору переконайтесь, що знаєте точну вартість кредиту та наслідки прострочення платежу. Кредитна компанія згідно з законом про споживче кредитування зобов’язана надати вам точну інформацію про вартість кредиту.
Методи впливу фінансових організацій на боржників
Затримка оплати на 1-2 робочих дні зазвичай допускається, якщо це обумовлено в договорі. Інколи компанія, де ви взяли онлайн кредит на картку, може списати її на перебої роботи банку. А ось більш тривалі прострочення за кредитом без уваги точно не залишаться. Спеціалісти Financer.com розказали нам про можливі наслідки для боржника, який не поверне гроші за отриманий на карту кредит.
1. Телефонні дзвінки клієнту та його рідним
У всіх організаціях, які видають гроші на картку онлайн є відділ по роботі з боржниками. Саме вони перші будуть дзвонити й нагадувати вам про прострочення виплат. Якщо ви помилилися у даті оплати або забули про неї і готові відразу ж після дзвінка погасити її, можливо вам підуть назустріч й скасують штрафні санкції, але таке трапляється досить рідко. Кредитори зазвичай відправляють SMS повідомлення та відправляють листи за кілька днів до строку погашення кредиту.
2. Передача прав на стягнення боргу колекторській компанії
Якщо співробітники кредитної установи не справляються з поставленим завданням, фінансова організація має право передати ваші боргові зобов’язання колекторській компанії. Колектори займаються тим, що більш наполегливо вимагають у боржників виплати кредитів, які були видані онлайн або в будь-якій філії кредитної компанії.
Колектори не тільки дзвонять родичам та знайомим недбайливих позичальників, а ще й відправляють листи та телеграми, СМС-повідомлення, також зустрічаються особисто для роз’яснення подальших дій та можливих наслідків. Головне завдання таких компаній переконати позичальника повернути гроші на їх рахунок.
Співробітники колекторських організацій спілкуються більш жорстко, тому що їм не важливо залишитися з боржником в хороших відносинах. Якщо такі досить жорсткі методи тиску на боржника не подіють, колектор має право звернутись до суду.
3. Звернення кредитора до суду
Якщо боржник тривалий час не виходить на зв'язок, або відмовляється виплачувати онлайн кредит, його справа передається до суду. До судового позову можуть пройти декілька місяців й навіть рік. Але не варто наївно вважати, що кредитор пробачить або забуде про непогашений кредит. Якщо дзвінки на деякий час припинились, ймовірно, що боржнику дали час на роздуми, але скоріше за все справа вже передана до суду.
Новий закон поставив боржників в більш жорсткі умови. Суд найчастіше зобов'язує позичальника виплатити заборгованість, або присуджує примусове стягнення боргу, при цьому накладаючи арешт на рахунки та майно боржника. Якщо у позичальника є документальні підтвердження, що фінансова організація не пішла на зустріч у важкій ситуації, суд може дати відстрочку по оплаті й зменшити нараховану пеню. Але для цього потрібно бути максимально захищеним документами:
- мати довідку про хворобу або скорочення;
- отримати від фінансової організації письмову відмову в відстроченні платежу;
- якщо є можливість, бажано записувати на диктофон всі розмови з кредитором.
Що робити, якщо важко виплатити онлайн кредит
Якомога раніше повідомте кредитора про ваші проблеми й попросіть перенести дату оплати, або спробуйте швидко рефінансувати або реструктуризувати онлайн кредит, не допускаючи великої затримки платежу з кредитної картки. Найголовніше, не ігноруйте дзвінки від співробітників фінансової компанії, на іншому кінці дроту теж люди. Всі прекрасно розуміють, що може трапиться форс-мажорна ситуація.
Мікрофінансовій організації не вигідно передавати вашу справу колекторам або в суд, адже це додаткові витрати. Їм завжди вигідніше отримати платіж за кредит від вас, тому намагайтеся налагодити контакт зі співробітниками, вони підкажуть, як краще вчинити в тій чи іншій ситуації.