Огляд поновлення бази  
 07.08.2015 
Огляд нових надходжень від 07 серпня 2015 року
1. Закони та Постанови Верховної Ради України  
1.1. Закон Верховної Ради України від 2 липня 2015 року № 576-VІІІ
Про Рахункову палату

Відповідно до Закону, кандидати на членство у палаті визначаються за результатами рейтингового голосування, а призначаються вони простою більшістю голосів.
Закон визначає, що Рахункова палата є фінансово незалежною та самостійно планує свою діяльність.
Зазначається, що палата фінансується за рахунок коштів Держбюджету, включаючи кошти, отримані відповідно до міжнародних договорів України. При цьому вказується, що Рахункова палата після набрання чинності закону про Держбюджет самостійно затверджує свій кошторис.
Закон встановлює такі повноваження палати: здійснення фінансового аудиту та аудиту ефективності щодо надходжень до Держбюджету податків, зборів, обов’язкових платежів та витрат Держбюджету, надання кредитів з Держбюджету та повернення таких кредитів, операцій щодо державних внутрішніх та зовнішніх запозичень, виконання кошторису доходів та витрат НБУ та інше.
Також палата, відповідно до закону, серед іншого, має аналізувати річний звіт про виконання Держбюджету.
Закон встановлює, що Рахункова палата складається з 9 членів. Зазначається, що члени палати призначаються та звільняються у порядку, встановленому регламентом ВР, при цьому призначення на посади здійснюються на підставі конкурсу.
При цьому голова Рахункової палати призначається на посаду за подання голови ВР. Термін повноважень членів Рахункової палати становить 6 років, а голови палати та його заступника - 3 роки. При цьому одна і та ж особа може бути членом палати лише двічі.
Закон визнає таким, що втратили чинність:
- Закон України "Про Рахункову палату";
- Постанову Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про Рахункову палату";
- Постанову Верховної Ради України "Про чинність Закону України "Про Рахункову палату";
- Постанову Верховної Ради України "Про створення територіальних представництв Рахункової палати".
Закон вносить зміни до:
- Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- Кримінального кодексу України;
- Кримінального процесуального кодексу України;
- Закону України "Про державну таємницю";
- Регламенту Верховної Ради України, затвердженому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України";
- Закону України "Про запобігання корупції".
 
1.2. Закон Верховної Ради України від 2 липня 2015 року № 580-VІІІ
Про Національну поліцію

Закон визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Зокрема, встановлюється, що завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:
1) забезпечення публічної безпеки і порядку;
2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
3) протидії злочинності;
4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
Систему поліції складають: центральний орган управління поліцією та територіальні органи поліції. У складі поліції функціонують:кримінальна поліція, патрульна поліція, органи досудового розслідування, поліція охорони, спеціальна поліція,поліція особливого призначення.
До приведення законодавства України у відповідність із Законом акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить Закону. А Кабмін повинен в місячний строк:
1) забезпечити створення центрального органу виконавчої влади поліції України та його територіальних органів;
2) забезпечити призначення керівників та заступників керівників поліції України та її територіальних органів.
З дня опублікування Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіаальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.
Ті працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, упродовж трьох місяців з дня опублікування Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
До створення, укомплектування поліцейськими та забезпечення функціонування на всій території України патрульної поліції тимчасово, до 31 грудня 2016 року, дозволяється функціонування в складі поліції ДАІ та підрозділів громадської безпеки, на які покладаються обов’язки з охорони публічного порядку та забезпечення безпеки дорожнього руху в окремих регіонах та населених пунктах, де тимчасово відсутня патрульна поліція.
Підрозділи МВС в судах замінять підрозділи ДСА.
Водночас Закон набирає чинності з дня опублікування щодо поліцейських підрозділів патрульної поліції в місті Києві. Щодо поліцейських підрозділів патрульної поліції в містах Одесі та Львові цей Закон набирає чинності з 20 серпня 2015 року.
Закон визнає таким, що втратили чинність:
- Закон України "Про міліцію";
- Постанову Верховної Ради Української РСР "Про порядок введення в дію Закону Української РСР "Про міліцію".
Закон вносить зміни до:
- Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність";
- Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів";
- Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві";
- Закону України "Про судову експертизу";
- Закону України "Про судоустрій і статус суддів";
- Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу";
- Закону України "Про Державну прикордонну службу України";
- Закону України "Про Службу безпеки України".
 
1.3. Закон Верховної Ради України від 14 липня 2015 року № 597-VIII
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції

Законом встановлено, що відомості Державних реєстрів, зокрема, Єдиного державного реєстру транспортних засобів, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Державного земельного кадастру є загальнодоступними.
Відповідні зміни внесено до:
- Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- Закону України "Про дорожній рух";
- Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";
- Закону України "Про Державний земельний кадастр";
- Закону України "Про запобігання корупції".
 
1.4. Закон Верховної Ради України від 15 липня 2015 року № 613-VIII
Про внесення зміни до статті 247 Кримінального процесуального кодексу України

Закон вносить зміни до ст. 247 Кримінального процесуального кодексу України доповнити частиною другою:
2. Розгляд клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо суддів, працівників суду та правоохоронних органів та/або у приміщеннях судових та правоохоронних органів, який віднесений згідно з положеннями цієї глави до повноважень слідчого судді, може здійснюватися слідчим суддею Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційного суду області, міст Києва та Севастополя поза межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування, який здійснює досудове розслідування.
У такому разі слідчий, прокурор звертаються з клопотаннями про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій до слідчого судді апеляційного суду, найбільш територіально наближеного до апеляційного суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування.
 
1.5. Закон Верховної Ради України від 15 липня 2015 року № 616-VIII
Про внесення змін до Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин"

Закон вносить зміни до Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин". Узгоджено порядок оплати послуг ідентифікації та реєстрації тварин. Відтепер офіційно за ці послуги сплачують юр- та фізособи - власники цих тварина бо за погодженням будь-яка третя сторона.  
1.6. Закон Верховної Ради України від 15 липня 2015 року № 617-VIII
Про внесення змін до Закону України "Про карантин рослин" щодо зменшення адміністративного навантаження

Закон вносить зміни до Закону України "Про карантин рослин". Основні положення закону передбачають:
Обмеження терміну видачі карантинного та фітосанітарного сертифікатів 24-ма годинами після завантаження транспортного засобу, що відповідає міжнародним практикам;
Запровадження окремих переліків об’єктів регулювання для: імпорту, експорту та реекспорту, а також контролю за переміщенням територією України, що відповідно надасть можливості для забезпечення більш гнучкого контролю за виробництвом та обігом продукції рослинного походження;
Забезпечення публічного доступу до інформації на інтернет-сторінці центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, прозорості у прийнятті адміністративних рішень та своєчасного інформування про них, як суб’єктів господарювання, так і міжнародних торговельних партнерів;
Запровадження декларативного принципу реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання, що дозволяє прибрати необґрунтований адміністративний бар’єр у вигляді проходження перевірки під час включення до реєстру з боку центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин, оскільки державний контроль за вирощуванням та обігом об’єктів регулювання вже здійснюється на всіх етапах.
 
1.7. Закон Верховної Ради України від 16 липня 2015 року № 630-VIII
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України"

Метою Закону є приведення законодавчих актів у відповідність із законом та забезпечення практичної реалізації його положень у частині включення новоутвореного державного правоохоронного органу – Національного антикорупційного бюро України (НАБ) до кола суб’єктів відповідних правовідносин у сфері публічного права.
Закон, зокрема, визначає особливості врегулювання трудових відносин за участі працівників НАБ, встановлює заборону для них бути членами політичних партій та обмеження їхньої участі у виборчому процесі, а також включення НАБ до числа державних органів, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю та до кола суб’єктів забезпечення національної безпеки.
Закон вносить зміни до:
- Кодексу законів про працю України;
- Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні";
- Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю";
- Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні";
- Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності";
- Закону України "Про політичні партії в Україні";
- Закону України "Про основи національної безпеки України";
- Закону України "Про телекомунікації";
- Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";
- Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"
- Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
 
1.8. Закон Верховної Ради України від 16 липня 2015 року № 640-VIII
Про внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу" щодо оперативності прийняття рішень

Закон вносить зміни до Закону України "Про гуманітарну допомогу". Закон удосконалює організаційно-правові засади щодо отримання та розподілу гуманітарної допомоги з урахуванням потреб населення конкретних регіонів.
Норми закону передбачають делегування частини функцій від Міністерства соціальної політики до місцевих органів виконавчої влади, зокрема в частині здійснення контролю за збереженням, складуванням, розподілом, використанням за цільовим призначенням, підготовкою статистичної звітності, обліком гуманітарної допомоги.
 
1.9. Закон Верховної Ради України від 17 липня 2015 року № 647-VIII
Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо збільшення видатків на забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл за рахунок економії коштів на оплату праці та соціальне забезпечення народних депутатів України

Закон вносить зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", відповідно до змін, у 2015 році учні загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної власності забезпечуються підручниками і посібниками безоплатно.  
1.10. Закон Верховної Ради України від 17 липня 2015 року № 653-VIII
Про внесення зміни до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб

Закон вносить зміни до Податкового кодексу України, відповідно до змін, положення пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".  
2. Укази Президента України  
2.1. Указ Президента України від 31 липня 2015 року № 463/2015
Про Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України

Указ затверджує Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, яке передбачає, що громадяни України, які проходять військову службу у Держспецзв'язку, є військовослужбовцями і можуть служити в Держспецзв'язку за контрактом у добровільному порядку.
У Держспецзв'язку громадяни можуть проходити навчання курсантів вищого військового навчального закладу; військову службу за контрактом осіб рядового складу; осіб сержантського і старшинського складу; осіб офіцерського складу; а також військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.
Для громадян України, які вперше приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюють терміни військової служби: для осіб рядового складу - 3 роки; для осіб сержантського і старшинського складу - від 3 до 5 років; для курсантів вищого військового навчального закладу Держспецзв'язку - час навчання у вищому військовому навчальному закладі.
Терміни військової служби для осіб офіцерського складу: для громадян, яким первинне військове звання присвоєно після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу, - від 2 до 5 років; для інших громадян - від 1 до 5 років.
Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації або введення "воєнного стану", строк військової служби встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.
Указ вносить зміни до ст. 2 Указу Президента України від 7 листопада 2001 року № 1053 "Про положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців".
 
3. Постанови Кабінету Міністрів України  
3.1. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 липня 2015 р. № 530
Про внесення змін до Положення про дошкільний навчальний заклад

Постанова вносить зміни до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305.  
3.2. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 липня 2015 р. № 532
Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2000 р. № 1115

Постанова визнає такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 12 липня 2000 р. № 1115 "Про затвердження переліку видів діяльності, пов'язаних із забезпеченням фізичного захисту ядерних установок і ядерних матеріалів, які підлягають обов'язковому ліцензуванню".  
3.3. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 липня 2015 р. № 534
Про внесення зміни до пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65

Постанова вносить зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65 "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету", національному антикорупційному бюро - затвердити заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів з урахуванням положень Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України".  
3.4. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 р. № 539
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2014 р. № 530

Постанова вносить зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2014 р. № 530 "Про утворення Координаційного центру із забезпечення впровадження нової моделі ринку електричної енергії", затвердивши новий склад Координаційного центру із забезпечення впровадження нової моделі ринку електричної енергії. Відповідно до змін, Головою Координаційного центру є Прем’єр-міністр України (раніше Міністр енергетики та вугільної промисловості).  
4. Нормативні акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади,
зареєстровані Міністерством юстиції України  
4.1. Наказ Міністерства оборони України від 23.06.2015 № 286
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 липня 2015 р. за № 811/27256
Про затвердження Змін до Тимчасового переліку штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу з урахуванням тих, на які дозволяється призначати військовослужбовців-жінок, та відповідних їм військових звань і тарифних розрядів посад

Наказ вносить зміни до Тимчасового переліку штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу з урахуванням тих, на які дозволяється призначати військовослужбовців-жінок, та відповідних їм військових звань і тарифних розрядів посад, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 27 травня 2014 року № 337, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 червня 2014 року за № 600/25377.  
4.2. Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 10.07.2015 № 841
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 липня 2015 р. за № 857/27302
Про внесення змін до наказу МВС від 04 липня 2011 року № 389

Наказ вносить зміни до Порядку видачі довідки про дорожньо-транспортну пригоду, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04 липня 2011 року № 389, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 липня 2011 року за № 927/19665, доповнивши текст після слів "Державтоінспекції МВС" словами ", патрульної служби МВС".  
5. Офіційні роз'яснення  
5.1. Лист Міністерства соціальної політики України від 20.07.2015 № 10846/0/14-15/13
Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2016 рік

У листi наведеі роз'яснення, щодо розрахунку норми тривалості робочого часу на 2016 рік
.  
6. Консультації  
6.1. Консультація від 05 серпня 2015 року
Праця і зарплата № 29 від 05 серпня 2015 року
Трудовий договір, особливості укладеня

Мiстить роз'яснення, щодо видів трудового договору, контракта, договору про роботу за сумісництвом, умов укладення трудового договору, випробування під час укладення трудового договору.