Огляд поновлення бази  
 08.12.2015 
Огляд нових надходжень від 07 грудня 2015 року
1. Укази Президента України  
1.1. Указ Президента України від 3 грудня 2015 року № 678/2015
Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю

Указом установлено, що Міжнародний день людей з інвалідністю відзначається в Україні щороку 3 грудня.
Визнано за необхідне привернути увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю, невідкладно здійснити додаткові заходи, спрямовані на підтримку таких людей, зокрема осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні її проведення, осіб з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб.  
1.2. Указ Президента України від 3 грудня 2015 року № 677/2015
Про внесення зміни до Указу Президента України від 6 квітня 2006 року № 290

Указ вносить зміни до Указу Президента України від 6 квітня 2006 року № 290 "Про заходи щодо фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів та підтримки паралімпійського і дефлімпійського руху в Україні".  
2. Постанови Кабінету Міністрів України  
2.1. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 981
Про затвердження типових договорів користування на умовах оренди частиною рибогосподарського водного об’єкта, акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей аквакультури

Постанова затверджує:
- Типовий договір користування на умовах оренди частиною рибогосподарського водного об’єкта для цілей аквакультури;
- Типовий договір користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури.
 
2.2. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 979
Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру рибогосподарських водних об’єктів (їх частин)

Порядок визначає механізм створення Державного реєстру рибогосподарських водних об’єктів (їх частин) з метою ведення єдиного державного обліку рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), у тому числі рибогосподарських технологічних водойм, акваторій (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, які призначені та використовуються для ведення рибного господарства.
Реєстр - єдина державна інформаційна система збору, накопичення та обробки даних з використання водних об’єктів, які зберігаються на матеріальних носіях та відображаються в електронному вигляді.
 
2.3. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 982
Про затвердження Детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) аквакультури

Правила визначають вимоги до виробництва органічної продукції (сировини) аквакультури та є обов’язковими для її виробників (фізичних та юридичних осіб).
Основою виробництва органічної продукції (сировини) аквакультури є:
відповідне планування і організація біологічних процесів, які базуються на екосистемах з використанням їх внутрішніх природних ресурсів, із застосуванням методів, які забезпечують використання живих організмів і механічних методів виробництва, виробництва органічної продукції аквакультури на засадах раціонального використання водних біоресурсів, заборони застосування генетично модифікованих організмів, похідних генетично модифікованих організмів або продуктів, вироблених генетично модифікованими організмами, за винятком ветеринарних медичних продуктів, та за результатами оцінки ризику, а також у разі потреби здійснення запобіжних і профілактичних заходів, обмеження застосування вхідних продуктів;
зведення до мінімуму використання ресурсів, що не відновлюються, і продуктів несільськогосподарського походження;
урахування місцевого або регіонального екологічного балансу під час вибору продукції для виробництва;
підтримання у здоровому стані об’єктів аквакультури шляхом стимулювання природного імунного захисту, а також вибір відповідних кормів і методів господарювання;
підтримання біологічного розмаїття природних водних екосистем, забезпечення функціонування у належному стані навколишніх водних і суходільних екосистем.
 
2.4. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 978
Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65

Постанова вносить зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65 "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету".  
2.5. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 989
Про внесення змін до переліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, яким надаються повноваження на експорт товарів військового призначення власного виробництва та імпорт товарів військового призначення для використання їх у власному виробництві

Постанова вносить зміни до переліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, яким надаються повноваження на експорт товарів військового призначення власного виробництва та імпорт товарів військового призначення для використання їх у власному виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2005 р. № 984 "Про порядок поставок продукції в рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств і організацій оборонних галузей промисловості".  
3. Нормативні акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади,
зареєстровані Міністерством юстиції України  
3.1. Наказ Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2517
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 р. за № 1388/27833
Про затвердження Методики визначення та розрахунку тарифів на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на основі багаторічного стимулюючого регулювання

Методика установлює механізм формування тарифів на послуги транспортування природного газу від точки (точок) входу до точки (точок) виходу та параметрів регулювання, що мають довгостроковий період дії для цілей стимулюючого регулювання та забезпечення:
отримання необхідного доходу та прибутку на регуляторну базу активів;
дотримання регуляторної бази активів та регуляторної норми доходу.
Початок першого регуляторного періоду відповідає даті запровадження НКРЕКП стимулюючого регулювання.
 
3.2. Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 25.11.2015 № 775
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 листопада 2015 р. за № 1471/27916
Про внесення змін до додатка до Положення про міжвідомчу комісію з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та отримання ними під час Революції Гідності ушкоджень здоров'я

Наказ вносить зміни до Положення про міжвідомчу комісію з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та отримання ними під час Революції Гідності ушкоджень здоров'я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 01 жовтня 2015 року № 634, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2015 року № 1183/27628, виклавши в новій редакції.  
4. Офіційні роз'яснення  
4.1. Лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02.12.2015 № 3302-05/40119-06
Щодо внесених змін до Закону України "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності"

Листом
наводяться роз'яснення щодо:
- визначення замовників у розумінні Закону про особливості;
- сфери застосування Закону про особливості;
- оприлюднення інформації про закупівлю.
 
5. Цікаво всім  
5.1. Постанова Правління Національного банку України від N 863 від 04.12.2015
Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України

Відтепер вимога обов’язкового продажу у розмірі 75% не розповсюджується на кредити, що надаються резиденту-позичальнику за участю іноземного експортно-кредитного агентства для виконання зобов’язань за імпортним контрактом перед нерезидентом. Це стосується лише тих випадків, коли іноземний кредитор перераховує кошти за імпортним контрактом позичальника безпосередньо на рахунок нерезидента-експортера, тобто без зарахування цих коштів на рахунок резидента-позичальника. Також вимога обов’язкового продажу більше не стосується грошового забезпечення (гарантії, застави, завдатку, депозиту), яке нерезидент надає для участі в конкурсних торгах при здійсненні державних закупівель. Це має полегшити доступ нерезидентів до державних закупівель.
Для підтримки діяльності Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні регулятор робить виняток в обмеженні видачі готівки з каси банку. Наразі максимальна сума видачі готівки з каси на одного клієнта на добу в гривні становить 300 000 грн. Завдяки Постанові цей ліміт не поширюється на статутну діяльність Місії.
Послаблено заборону на купівлю іноземної валюти для подальшого перерахування за кордон коштів, отриманих іноземним інвестором від продажу цінних паперів українських емітентів. Відтепер ця заборона не розповсюджується на кошти, отримані від продажу державних облігацій України не лише на фондових біржах, як було раніше, а й поза їх межами.