Огляд поновлення бази  
 02.03.2015 
Огляд нових надходжень від 02 березня 2015 року
1. Закони та Постанови Верховної Ради України  
1.1. Закон Верховної Ради України від 3 лютого 2015 року № 141-VIII
Про військово-цивільні адміністрації

Закон визначає організацію, повноваження і порядок діяльності військово-цивільних адміністрацій для забезпечення безпеки та нормалізації життєдіяльності населення в районі проведення антитерористичної операції.

Під військово-цивільними адміністраціями розуміються тимчасові державні органи, які діють на території Донецької та Луганської областей у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення антитерористичної операції.
Визначено, що військово-цивільні адміністрації утворюються у разі потреби за рішенням Президента України.
Статтею 4 викладено повноваження військово-цивільних адміністрацій.  
1.2. Закон Верховної Ради України від 10 лютого 2015 року № 175-VIII
Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

Законом внесено зміни Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Згідно внесених змін, до осіб, які належать до інвалідів війни віднесено також осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича, та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.
Вказане вище, не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які отримали інвалідність внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних при виконанні службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції Гідності.  
2. Постанови Кабінету Міністрів України  
2.1. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 р. № 64
Про внесення змін до Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій

Постановою внесено зміни до Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. № 20.  
2.2. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 січня 2015 р. № 65
Про внесення зміни до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив

Постановою внесено зміну до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 927.  
3. Нормативні акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади,
зареєстровані Міністерством юстиції України  
3.1. Наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 9
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 р. за № 155/26600
Про затвердження Порядку роботи представників контролюючих органів на акцизних складах та податкових постах, що утворюються на території підприємств, де виробляється продукція з використанням спирту етилового та біоетанолу, які отримуються за нульовою ставкою акцизного податку

Порядок визначає механізм здійснення контролю представниками контролюючих органів на акцизних складах, де суб’єктами господарювання виробляється, обробляється (переробляється), змішується, розливається, пакується, фасується, зберігається, одержується чи видається спирт етиловий, горілка та лікеро-горілчані вироби, та на податкових постах на території підприємств, де використовується спирт, отриманий за нульовою ставкою акцизного податку, для виробництва деяких видів продукції, визначених підпунктом 229.1.1 пункту 229.1 статті 229 розділу VI Податкового кодексу України.

На акцизних складах та податкових постах постійно діють представники контролюючих органів за місцем розташування таких акцизних складів і податкових постів.
Визначено, що контролюючий орган за місцем розташування акцизного складу та податкового поста відповідним наказом призначає свого представника (представників) на таких складах та постах, передбачає резерв на випадок тимчасової відсутності працівників, визначає заходи щодо матеріально-технічного забезпечення, транспортного обслуговування, інші умови, необхідні для забезпечення ефективності контролю, а також забезпечує наявність штампів "В’їзд дозволено", "Виїзд дозволено", бланків форм та інших документів, передбачених цим Порядком.

Наказ визнає таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 11 січня 2011 року № 14 "Про затвердження Порядку роботи представників органів державної податкової служби на акцизних складах та податкових постах", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09 лютого 2011 року за № 160/18898.
 
3.2. Наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 10
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 р. за № 156/26601
Про затвердження Порядку формування та ведення Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок

Порядок встановлює процедуру накопичення, обробки, систематизації, зберігання, збереження і використання інформації з Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок (далі - Єдиний реєстр обладнання), а також визначає механізм внесення (виключення) даних про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок до (з) Єдиного реєстру обладнання.

Визначено, що обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної підкатегорії 8478 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України, підлягає внесенню до Єдиного реєстру обладнання.
Реєстраційним кодом обладнання є система цифрових знаків, що складається з двох частин: порядкового номера, який присвоюється при прийнятті рішення про включення обладнання до Єдиного реєстру обладнання, і дати (у форматі: 00.00.0000) прийняття рішення про включення обладнання до Єдиного реєстру обладнання.  
3.3. Наказ Міністерства інфраструктури України від 29.01.2015 № 17
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 р. за № 168/26613
Про затвердження Правил експлуатації власних вантажних вагонів

Правила регламентують порядок експлуатації власних вантажних вагонів на залізничному транспорті загального користування.

Правила є обов'язковими при перевезеннях вантажів вагонами, що перебувають у власності операторів, підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців, які орендують їх в інших власників або якими вони володіють на підставі договору управління майном, договору про спільну діяльність тощо, а також вагонами, які перебувають на балансі державних вагонних компаній.

Наказ визнає таким, що втратив чинність, наказ Міністерства транспорту та зв’язку України від 28 вересня 2004 року № 856 "Про затвердження Правил реєстрації та експлуатації власних вантажних вагонів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15 жовтня 2004 року за № 1316/9915.
 
3.4. Наказ Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 р. за № 173/26618
Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів

Порядок встановлює основні завдання, умови та процедуру проведення державної атестації загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів, у тому числі навчальних закладів, що створюють або входять до складу навчально-виховних комплексів (об’єднань), згідно з вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про дошкільну освіту".

Державна атестація є основною формою державного контролю за діяльністю навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування, типів і форм власності.
Головними завданнями державної атестації навчальних закладів є:
- визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти;
- надання організаційно-методичної допомоги навчальним закладам, що атестуються.
Державна атестація навчальних закладів проводиться один раз на десять років.

Наказ визнає таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 24 липня 2001 року № 553 "Про затвердження Порядку державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08 серпня 2001 року за № 678/5869.
 
3.5. Наказ Міністерства освіти і науки України від 31.01.2015 № 75
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 р. за № 160/26605
Про затвердження Положення про Природничу школу учнівської молоді

Положення визначає порядок організації та діяльності Природничої школи учнівської молоді.

Основними завданнями Школи є:
- залучення учнів до поглибленого вивчення природничих наук і науково-дослідницької діяльності;
- оволодіння учнями сучасними методиками та формами організації й проведення самостійних досліджень у галузі природничих наук;
- здійснення професійної орієнтації обдарованих учнів;
- пропаганда та популяризація наукових знань.

Наказ визнає таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти України від 01 липня 1997 року № 238 "Про затвердження Положення про Всеукраїнську біологічну заочну школу учнівської молоді", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24 вересня 1997 року за № 439/2243.
 
3.6. Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.02.2015 № 157
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 лютого 2015 р. за № 210/26655
Про затвердження Положення про Комітет з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств

Положенням визначено, комітет з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств утворюється з метою відбору кандидатури на посаду керівника особливо важливого для економіки підприємства.

Формою роботи Комітету з призначення є засідання. Черговість засідань обумовлюється потребою в прийнятті рішень Комітетом з призначення.
Основними завданнями Комітету з призначення є:
- затвердження вимог до претендентів на посаду керівника підприємства відповідно до абзацу сьомого пункту 4 Порядку проведення конкурсного відбору керівників суб'єктів господарювання державного сектору економіки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2008 року № 777;
- доведення до суб'єкта управління підприємством затверджених вимог;
- розгляд пропозицій суб'єкта управління щодо претендентів на посаду керівника підприємства разом з поданими суб'єктом управління документами, зазначеними у пункті 9 цього Положення;
- визначення кандидатури претендента на посаду керівника підприємства для подання на погодження відповідних пропозицій до Кабінету Міністрів України.  
3.7. Наказ Міністерства юстиції України від 23.02.2015 № 240/5
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 лютого 2015 р. за № 207/26652
Про запровадження у Київській області пілотного проекту щодо розподілу функціональних обов'язків між особами, які приймають заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, та особами, які приймають рішення
за результатами розгляду таких заяв


Наказом запроваджено у територіальних управліннях юстиції Київської області пілотний проект щодо розподілу функціональних обов’язків між особами, які приймають заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, та особами, які приймають рішення за результатами розгляду таких заяв.

Встановлено, що заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (у разі якщо такі зміни не стосуються виправлення технічних помилок), про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, про скасування, про відкликання заяви відносно нерухомого майна, яке розташоване у межах Київської області, подаються до будь-якого районного, міського, міськрайонного, міжрайонного управління юстиції Київської області, а також до Головного територіального управління юстиції у Київській області.
Також, встановлено, що у разі подання до органу державної реєстрації прав заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (у разі якщо такі зміни не стосуються виправлення технічних помилок), про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, про скасування, про відкликання заяви відповідні рішення приймаються державними реєстраторами прав на нерухоме майно Головного територіального управління юстиції у Київській області відповідно до цього наказу, крім випадків, передбачених наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2013 року № 607/5 "Про заходи щодо взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02 квітня 2013 року за № 534/23066.  
4. Нові редакції документів зі змінами та доповненнями,
що внесені в ІАС “Консультант”
 
4.1. Закон Верховної Ради України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII
Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту

Останні зміни до Закону були внесені 10.02.2015 р. Законом Верховної Ради України № 175-VIII
, який набирає чинності з 09.03.2015 р.  
4.2. Закон Верховної Ради України від 20 березня 2003 року № 638-IV
Про боротьбу з тероризмом

Останні зміни до Закону були внесені 03.02.2015 р. Законом Верховної Ради України № 141-VII, який
набирає чинності з 28.02.2015 р.