Огляд поновлення бази  
 06.01.2015 
Огляд нових надходжень від 06 січня 2015 року
1. Закони та Постанови Верховної Ради України  
1.1. Закон Верховної Ради України від 25 грудня 2014 року № 53-VIII
Про внесення змін до Митного кодексу України

Законом вносяться зміни до Митного кодексу України.  
1.2. Закон Верховної Ради України від 25 грудня 2014 року № 54-VIII
Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань відшкодування державою шкоди

Законом вносяться зміни Податкового кодексу України.  
1.3. Закон Верховної Ради України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII
Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи

Законом вносяться зміни до Податкового кодексу України.
Згідно зі змінами зменшуються кількість податків та зборів з 22 до 9.
Розширено перелік підакцизних товарів.
Акцизним податком з 01.01.2015 року оподатковуються:
-Моторні транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія (крім моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8702 90 90 згідно з УКТ ЗЕД). Ставки податку для транспортних засобів, що використовувалися понад 8 років і відповідають коду 8702 згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються з коефіцієнтом 50.
-Моторні транспортні засоби для перевезення вантажів. Ставки
податку для транспортних засобів, що відповідають коду 8704 згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються для автомобілів, що використовувалися з 5 до 8 років з
коефіцієнтом 40 для автомобілів, що використовувалися понад 8 років з коефіцієнтом – 50.
-електричну енергію:
-автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8702 згідно з УКТ ЗЕД), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони, гоночні автомобілі, у тому числі автомобілі, які в установленому законодавством порядку подаються до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації у зв’язку зі зміною моделі транспортного засобу, яка до переобладнання під час ввезення відповідала товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД.

Підвищено ставки акцизного податку на тютюнові та алкогольні вироби, підвищено плату за ліцензію на торгівлю алкогольними і табачними виробами.
Пиво з вмістом етилового спирту від 0,5% з 1 липня 2015 року в Україні буде прирівнено до алкогольних напоїв.

Збільшується ставка рентної плати за користування надрами для природного газу, який реалізується не для потреб населення, добутого з покладів до 5 км. з 28% до 55 %. з покладів більше 5 км. рентна плата підвищується з 15 % до 20 %.
Зменшується база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Ставка податку складає 2%.

Встановлюється транспортний податок на автомобілі з об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. та віком до 5 років.Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.
Також підвищується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування для фізичних осіб, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в готівковій формі (крім фізичних осіб, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти для погашення кредитів)до 2%.
Військовий податок зберігається до моменту набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Встановлюється 4 групи платників єдиного податку:
1 група - Фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10 % розміру мінімальної заробітної плати , тобто до 121,80 грн за календарний місяць.
2 група - Фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20 % розміру мінімальної заробітної плати , тобто до 243,60 грн за календарний місяць.
3 група – фізичні та юридичні особи. Відсоткові ставки для таких платників єдиного податку складають:
- 2% дохода – при умові окремої сплати ПДВ;
- 4% дохода – у випадку включення ПДВ в склад єдиного податку.
4 гупа – сільгоспвиробники – розмір ставок податку залишився без змін, та залежить від категорії (типу) земель, їх місяця розположення.

Також законом змінено порядок стягування плати за землю.Відмінили ставки за замельні ділянки в межах населених пунктів, грошова оцінка яких не проведена . Тепер земельний податок будуть сплачувати тільки у відсотках від нормативної грошової оцінки землі не більше 3 %. Ставки податку для сільськогосподарських угідь також підвищуться верхня межа складе 1% від їх грошової оцінки. За земельні длянки, які постійно заноходяться в користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), ставка податку встановлена в розмірі не більше 12 % від їх грошової оцінки. Повноваження встановлювати конкретну ставку надано місцевим радам.  
1.4. Закон Верховної Ради України від 28 грудня 2014 року № 73-VIII
Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року

Законом тимчасово строком 12 місяців запроваджується додатковий імпортний збір.
Збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю.
Додатковий імпортний збір справляється за такими ставками:
- 10 відсотків - для товарів, що класифікуються у товарних групах 1-24 згідно з УКТЗЕД;
- 5 відсотків - для товарів, що класифікуються у товарних групах 25-97 згідно з УКТЗЕД;
- 10 відсотків - для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до Митного кодексу України.
 
1.5. Закон Верховної Ради України від 28 грудня 2014 року № 74-VIII
Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стабілізації платіжного балансу

Законом вносяться зміни до Митного кодексу України.
Змінами передбачено встновлення додаткового імпортного збору. Збір
встановлюється окремим законом і справлятиметься незалежно від інших видів мита на умовах, визначених цим законом. Сам додатковий імпортний збір віднесено до особливих видів мита, від оподаткування яких звільнено товари гуманітарної, міжнародної технічної допомоги, а також товари, що ввозяться Глобальним фондом для боротьби зі СНIДом, туберкульозом та малярією в Україні.
Водночас не оподатковуватимуться додатковим імпортним збором (як і ввізним митом) товари, поміщені у митні режими реімпорту та відмови на користь держави.
 
1.6. Закон Верховної Ради України від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ
Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України

Законом вносяться зміни до ряду законів України.

Закон визнає такими, що втратили чинність:
- Закон України "Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я";

- Постанова Верховної Ради України від 5 червня 2014 року "Про схвалення Рекомендацій парламентських слухань на тему: "Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення";
- Постанова Верховної Ради України від 6 вересня 2005 року "Про недопущення закриття об’єктів соціально-культурного призначення в сільській місцевості";
- Постанова Верховної Ради України від 19 грудня 2008 року "Про впровадження мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості";
- Постанова Верховної Ради України від 8 лютого 2012 року "Про впровадження мораторію на закриття державних і комунальних закладів культури у сільській місцевості";
- Постанова Верховної Ради України від 18 червня 2014 року "Про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності".
 
1.7. Закон Верховної Ради України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації
фонду оплати праці

Законом викладається в новій редакції Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
А також вноясться зміни до деяких законів України.
Згідно внесених змін визначено, що у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Тобто, якщо база нарахування в одному місяці напротязі січня – листопада 2015 року менше 1218 грн, то за цей місяць ЕСВ нараховується в сумі 422, 65 грн (1218 грн х 34,4%), а в грудні 2015 року 478,17 (1378 грн х 34,7% ).
Підприємців які знаходяться на загальній системі оподаткування зобов'язали за кожен місяць нараховувать ЄСВ незалежно від факту отримання доходів.
Посилено відповідальніст за неподачу звітності та несплату єниного внеску:
- за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ - у розмірі 10 НМДГ (170 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою;
- за ті самі дії, учинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - штраф у розмірі 60 НМДГ (1020 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченою Законом про ЄСВ.
Також збільшено розмір штрафів, зазначених у п.п. 2 і 3 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ:
- за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до 20% (замість 10%) своєчасно не сплачених сум;
- за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ до 10% (замість 5%) зазначеної суми за кожен повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого єдиного внеску.
 
1.8. Закон Верховної Ради України від 28 грудня 2014 року № 79-VIII
Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин

Законом вносяться зміни до Бюджетного кодексу України.  
1.9. Закон Верховної Ради України від 28 грудня 2014 року № 80-VІІІ
Про Державний бюджет України на 2015 рік

Згідно з Законом встановлено, що доходи бюджету України мають становити 475.939.248,7 тис. гривень, а видатки 527.893.651 тис. гривень.
Державний борг на 31 грудня 2015 року має складати 1.176.060.356,4 тис. гривень.
Встновлюється прожитковий мінімум у розмірі з 1 січня 2015 року - 1176 гривень, з 1 грудня - 1330 гривень.
Мінімальна заробітна плата у 2015 році:
у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 грудня - 1378 гривень;
у погодинному розмірі: з 1 січня - 7,29 гривні, з 1 грудня - 8,25 гривні.
Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2015 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
 
2. Укази Президента України  
2.1. Указ Президента України від 26 грудня 2014 року № 958/2014
Про внесення змін до Указів Президента України від 2 квітня 2010 року № 504 та
від 14 липня 2014 року № 592

Указом вносяться зміни до:
- Положення про Адміністрацію Президента України, затвердженому Указом Президента України від 2 квітня 2010 року N 504 (зі змінами);
- Указу Президента України від 14 липня 2014 року № 592 "Питання Адміністрації Президента України".
 
2.2. Указ Президента України від 26 грудня 2014 року № 962/2014
Про персональний склад української частини Спільної робочої групи Україна - НАТО з питань воєнної реформи високого рівня

Указом затверджується та наводиться персональний склад української частини Спільної робочої групи Україна - НАТО з питань воєнної реформи високого рівня.  
3. Постанови Кабінету Міністрів України  
3.1. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2014 р. № 708
Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2014 рік, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 1002

Постановою здійснються у межах загального обсягу бюджетних призначень, перерозподіл видатків розвитку в сумі 450 тис. гривень шляхом зменшення їх обсягу за програмою 2209070 "Дослідження, прикладні наукові і науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами та державним замовленням" і збільшення їх обсягу за програмою 2209120 "Дослідження на антарктичній станції "Академік Вернадський".

Вносяться зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 1002 "Про затвердження Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки".
 
3.2. Постанова Кабінету Міністрів України від від 29 грудня 2014 р. № 713
Про збільшення статутного капіталу публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" та внесення змін до його Статуту

Постановою збільшується статутний капітал публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" на суму 4999999893,16 гривні шляхом випуску 3419879 нових акцій існуючої номінальної вартості із збереженням у власності держави 100 відсотків таких акцій.

Вносяться зміни до Статуту публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2000 р. N 1250.
 
4. Нормативні акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади,
зареєстровані Міністерством юстиції України  
4.1. Наказ Міністерства оборони України від 29.09.2014 № 685
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 грудня 2014 р. за № 1537/26314
Про затвердження Положення про пожежну безпеку в Міністерстві оборони України і Збройних Силах України

Положенням визначається завдання, обов’язки, права та забезпечення служб пожежної безпеки і пожежно-рятувальних підрозділів Міністерства оборони України і Збройних Сил України, а також порядок організації та забезпечення пожежної безпеки в Міністерстві оборони України і Збройних Силах України. Пожежна безпека в Міністерстві оборони України і Збройних Силах України забезпечується шляхом проведення організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для швидкого виклику пожежно-рятувальних підрозділів і успішного гасіння пожеж та ліквідації інших надзвичайних наслідків.
До служб пожежної безпеки Міністерства оборони України і Збройних Сил України (далі - служби пожежної безпеки) відносяться:
- Головний орган військового управління службами пожежної безпеки в Міністерстві оборони України і Збройних Силах України - Відділ пожежної безпеки Збройних Сил України (далі - Відділ пожежної безпеки);
- територіальні відділи пожежної безпеки;
- служби пожежної безпеки територіальних відділів;
- служба пожежної безпеки по району;
- служби пожежної безпеки командувань видів Збройних Сил України;
- служби пожежної безпеки оперативних командувань;
- служби пожежної безпеки повітряних командувань;
- служба пожежної безпеки армійського корпусу;
- служба пожежної безпеки гарнізону;
- служби пожежної безпеки, нагляд у сфері пожежної безпеки військових частин Збройних Сил України;
- служби пожежної безпеки військових навчальних закладів, установ та організацій Міністерства оборони України.

Наказ визнає таким, що втратив чинність, наказ Міністра оборони України від 10 квітня 2006 року № 185 "Про затвердження Положення про пожежну безпеку в Збройних Силах України".  
4.2. Наказ Міністерства оборони України від 01.12.2014 № 852
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2014 р. за № 1578/26355
Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 25 лютого 2010 року № 82

Наказом вносяться зміни до наказу Міністра оборони України від 25 лютого 2010 року № 82.  
4.3. Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 20.10.2014 № 1107
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2014 р. за № 1618/26395
Про затвердження Інструкції про порядок створення та організації діяльності
слідчих груп та слідчо-оперативних груп

Інструкцією визначається єдиний механізм організації діяльності слідчих та слідчо-оперативних груп в органах внутрішніх справ України. Метою створення та діяльності СГ, СОГ є:
усебічне, повне та неупереджене досудове розслідування у складних та великих за обсягом кримінальних провадженнях, а також щодо злочинів, які набули суспільного резонансу, учинених на території декількох адміністративно-територіальних одиниць України та інших держав;
здійснення ефективної взаємодії слідчих та працівників оперативних підрозділів ОВС України під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях, у яких здійснення досудового розслідування доручено Генеральним прокурором України, його заступниками, прокурорами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя і прирівняними до них прокурорами за вмотивованими постановами, у разі неефективного досудового розслідування.
До складу СГ, СОГ залучаються працівники структурних підрозділів апарату МВС України, територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, районних, районних у містах, міських управлінь (відділів), лінійних управлінь (відділів), окремих підрозділів міліції.
Старшим СГ, СОГ є слідчий органу досудового розслідування вищого рівня.
 
4.4. Наказ Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства інфраструктури України від 25.11.2014 № 1273/602
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2014 р. за № 1579/26356
Про затвердження Інструкції про порядок обміну інформацією у сфері запобігання надзвичайним ситуаціям та реагування в разі їх виникнення між ДСНС України і Державіаслужбою України

Інструкцією визначається порядок обмін інформацією між ДСНС України і Державіаслужбою України у сфері запобігання надзвичайним ситуаціям та реагування в разі їх виникнення організовується між черговою зміною оперативно-чергової служби Головного авіаційного координаційного центру пошуку і рятування ДСНС України і диспетчерами Координаційного центру пошуку і рятування цивільної авіації та Центральної диспетчерської служби Державіаслужби України.
Обмін інформацією здійснюється з метою організації своєчасного реагування на авіаційні події, інциденти з повітряними суднами в авіаційному районі пошуку і рятування України, в аеропортах цивільної авіації та в районах їх відповідальності за пошук і рятування, інші надзвичайні ситуації (небезпечні події), не пов’язані з авіаційною подією.
Обмін інформацією проводиться:
щодня шляхом:
1) надання до 14.00 інформації про призначені на чергування авіаційні пошуково-рятувальні сили і засоби цивільної авіації, їх склад та ступені готовності на наступну добу від КЦПРЦА до ГАКЦПР;
2) надання до 17.00 зведеного плану чергування авіаційних пошуково-рятувальних сил і засобів на наступну добу від ГАКЦПР до КЦПРЦА;
3) оперативного взаємооповіщення та подальшого періодичного оперативного інформування про ліквідацію наслідків у разі виникнення авіаційної події, інциденту з повітряними суднами в авіаційному районі пошуку і рятування України, в аеропортах цивільної авіації та в районах їх відповідальності за пошук і рятування та загрози виникнення або виникнення інших надзвичайних ситуацій (небезпечних подій), не пов’язаних з авіаційною подією.
 
4.5. Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 26.11.2014 № 1279
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 грудня 2014 р. за № 1586/26363
Про затвердження зразка заяви-анкети для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру

Наказом затверджується зразок заяви-анкети для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.