Відпустка для сумісників
Основним документом, який регулює роботу за сумісництвом, є Кодекс законів про працю України (далі за текстом - КзпП), а також постанова Кабінету Міністрів України "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" від 3 квітня 1993 року N 245 (далі - Постанова N 245), Закон України "Про оплату праці" та Закон України "Про відпустки".
Згідно ст. 21 КзпП, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Отже, виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи за наймом вважається сумісництвом.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про відпустки", право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Сумісники, крім відпустки за основним місцем роботи, мають право отримати її і на роботі за сумісництвом.
Відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (п. 3 Постанови N 245).
Згідно п.6 ст.10 Закону України "Про відпустки", щорічні відпустки повної тривалості надаються сумісникам до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві та за їх бажанням одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.
У разі якщо тривалість відпустки, наданої підприємством, на якому працівник працює за сумісництвом, менша ніж тривалість відпустки за основним місцем роботи, йому відповідно до п.14 ст. 25 Закону України "Про відпустки" за його бажанням в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи.
________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
05 травня 2018 року (Чи може батько піти у відпустку для догляду за дитиною)
24 квітня 2018 року (Деякі нюанси обчислення лікарняного під час відпустки)
28 березня 2018 року (Компенсація за невикористану щорічну відпустку )
28 березня 2018 року (Додаткова відпустка за роботу на комп'ютері)
19 березня 2018 року (Соціальна додаткова відпустка на дітей та права на неї)
21 квітня 2017 року (Страховий стаж військовослужбовців та оплата лікарняних)