Важливi питання  
22.05.2018 

Як правильно поділити відпустку?!

Сезон відпусток вже розпочався, тому знову про головне за темою.

У багатьох роботодавців та працівників виникає питання, чи в обов’язковому порядку щорічну відпустку треба розподілити таким чином, щоб одна безперервна частина була не менше 14 календарних днів?

Відповідаємо. У відповідності до статті 12 Закону про відпустки - щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме НЕ менш ніж 14 календарних днів.

За частиною 8 Конвенції N 132 - поділ щорічної оплачуваної відпустки на частини може бути дозволено компетентним органом або іншим відповідним органом у кожній країні. Якщо інше не передбачено в угоді, яка стосується роботодавця і зацікавленої особи, що працює за наймом, і за умови, що тривалість роботи такої особи дає їй право на це, одна із таких частин відпустки складається принаймні з двох безперервних робочих тижнів.

На підставі наведеного вище, основна безперервна частина відпустки тривалістю не менше 14 календарних днів є однією з частин щорічної відпустки, яку може бути надано працівнику на його прохання. При цьому ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою, другою чи іншою її частиною.

Законом про відпустки, а саме статтею 12 визначено, що можливість поділу щорічної відпустки на частини, є правом, а не обов’язком роботодавця, як того бажає працівник. З метою недопущення втрат робочого часу, роботодавець може й не погодитися на поділ відпустки, він також може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у терміни, визначені Законом про відпустки.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

05 травня 2018 року (Чи може батько піти у відпустку для догляду за дитиною)

05 травня 2018 року (Що робити з відпусткними, якщо працівник вийшов завчасно із навчальної відпустки?!)

27 квітня 2018 року (Розпочався період відпусток, тож згадаємо куди українці можуть подорожувати БЕЗ ВІЗ)

24 квітня 2018 року (Деякі нюанси обчислення лікарняного під час відпустки)

28 березня 2018 року (Компенсація за невикористану щорічну відпустку )

28 березня 2018 року (Додаткова відпустка за роботу на комп'ютері)

19 березня 2018 року (Соціальна додаткова відпустка на дітей та права на неї)

21 квітня 2017 року (Страховий стаж військовослужбовців та оплата лікарняних)

19 квітня 2017 року (Звільнення (розірвання трудового договору) у період декретної відпустки за ініціативою працівника)