Важливi питання  
02.11.2018 №4 

Типові вимоги до претендентів на посади держслужби зазнали змін

Як і зазначено вище, до Типових вимог до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорії "А", затверджених постановою КМУ від 22.07.16 р. N 448 (за текстом - Постанова N 448) були внесені зміни. Останні стосуються посад, що належать до вищого корпусу держслужби, зокрема держсекретарів Кабміну та міністерств, керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабміну, та керівників держслужби в органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України.

Загалом, зміни стосуються спеціальних вимог до зазначених посад. Загальні ж вимоги (щодо загального стажу роботи, досвіду роботи та вільного володіння державною мовою, а також однією з офіційних мов Ради Європи), передбачені ст. 20 Закону від 10.12.15 р. N 889-VІІІ "Про державну службу" (далі - Закон N 889), залишилися без змін.

Таким чином, порівняно з раніше чинними нормами Постанови N 448, зараз кількість вимог зменшено до 8 (було 10), однак їх розширено та конкретизовано. Наприклад, оскільки особи, призначені на посади держслужби категорії "А", є керівниками держорганів найвищого рівня, суттєво розширено компоненти вимог "Прийняття ефективних рішень", а також кардинально змінено компоненти вимог "Лідерство" і "Комунікація та взаємодія".

Так, було додано нову позицію - "Досягнення результатів", що складається з таких вимог:

- здатність до чіткого бачення результату діяльності;

- уміння фокусувати зусилля для досягнення результату діяльності;

- уміння запобігати перешкодам та ефективно їх долати.

Від початку дії прийнятих змін, документом конкретизовані вимоги до професійних знань. Тепер, крім Конституції та низки законів претендент на посаду має знати спеціальне законодавство, яке стосується виконуваних держслужбовцем завдань, а також основи держуправління у відповідній галузі.

Одною із головних новацій стало те, що із приміток до Постанови N 448 вилучено пункт стосовно знання спеціальних законів, які знадобляться претендентам на посади голів місцевих держадміністрацій. Пояснюється це просто: після внесення змін до Закону N 889, а саме з 11.11.17 р., голови місцевих держадміністрацій уже не мають статусу держслужбовців, тож призначення їх на посади здійснюється за іншою процедурою, ніж передбачено цим Законом.

Нагадаємо, що постанова Кабінета Міністрів України від 03.10.18 р. N 835, якою були внесені зміни, набула чинності з 19.10.18 р.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

29 жовтня 2018 року (Присвоєння чергового рангу державного службовця)

24 вересня 2018 року (НЕ ПЛАТИШ АЛІМЕНТИ - ГЕТЬ ІЗ ДЕРЖСЛУЖБИ !!!)

31 липня 2018 року (Дисциплінарна відповідальність за порушення правил етичної поведінки державних службовців)

30 липня 2018 року (Правила етичної поведінки державних службовців)

01 червня 2018 року (До уваги органів місцевого самоврядування! Cтартував Конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" 2018 року)

05 грудня 2017 року (Оплата праці в органах місцевого самоврядування)

06 листопада 2017 року (Розпоряджатися землями державного фонду країни дозволять органам місцевого самоврядування)

07 травня 2018 року (Територіальні громади, об'єднуємось!)

20 грудня 2017 року (Обмеження для осіб, які працювали на державній службі.)