ХУТРЯНИМ ФЕРМАМ В УКРАЇНІ - НІ! Відповідна петиція про заборону набрала необхідну кількість голосів.
02.07.2018 р. на сайті ВРУ була зареєстрована петиція "За заборону виробництва хутра в Україні". Цієї ж дати розпочався збір підписів, який тривав до 02.10.2018 р.. За результатами останнього, було зібрано 27548 голосів.
Тепер більш детально про сам текст електронної петиції:
"У країнах Європи триває процес законодавчої заборони виробництва хутра і Україна має негайно приєднатись до нього! Це єдиний спосіб зупинити переміщення жорстоких та шкідливих виробництв до нашої держави, яке вже розпочалося.
Україна - не вигрібна яма! Ми вимагаємо від депутатів ВР запобігти екологічній катастрофі та впровадити заборону на жорстоке хутрове виробництво.
Як і в країнах ЄС, така заборона має бути прийнята негайно, а повністю вступити в дію протягом 5-7 років, щоб працівники шкідливих ферм опанували іншу діяльність, а українська держава напрацювала механізм контролю за дотриманням заборони. Він має бути прийнятий не лише на папері, а реально діяти.
Переміщення з ЄС небезпечних для здоров'я українців виробництв вже розпочалося. Це відбувається через те, що виробництво хутра заборонили Великобританія, Австрія, Чехія, Сербія, Нідерланди, Хорватія, Словенія, Македонія, триває процес законодавчої заборони в абсолютній більшості країн ЄС, саме тому вони тікають в Україну!
Чому хутрове виробництво забороняють у цивілізованих країнах? Тому що хутрове виробництво це:
- ЗАБРУДНЕННЯ ДОВКІЛЛЯ: Світовий Банк відносить цю промисловість до п’ятірки найгірших із точки зору забруднення довкілля токсичними важкими металами;
- РИЗИК ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ЛЮДЕЙ: гній, послід, сеча від діяльності звіроферм потрапляють у ґрунт, водойми та підземні води. Часто вони забруднені вірусами та бактеріями, що можуть бути стійкими до антибіотиків та смертельно небезпечними для людей. Найпоширенішими хімікатами, що використовуються в хутровій індустрії є формальдегід (який пов’язують із лейкемією) і хром (пов’язують із різними формами раку);
- НЕГУМАННІ УМОВИ УТРИМАННЯ ТВАРИН: тісні клітки, неприродне середовище, годівля особинами свого виду, скорочена тривалість життя;
- ЖОРСТОКИЙ ЗАБІЙ: електричний струм у пащу та анальний отвір, труїння газом, вприскування отрути, смерті в муках.
Ми не можемо допустити скорочення віку наших громадян та перетворення країни на криваву вигрібну яму! Підписуй петицію та запрошуй небайдужих!
Виробництво хутра перемістилося в Україну, після того, як в ЄС почали забороняти хутряні ферми."
Як і повідомлялося в абзаці першому даної новини - петиція про за заборону виробництва хутра в Україні набрала понад 26,5 тисяч підписів із 25 тисяч необхідних для розгляду Верховною Радою.
Самі підписанти вимагають заборонити хутряні ферми негайно, а повністю набрати чинності заборона має протягом п’яти-семи років. У цей період працівники ферм повинні опанували іншу діяльність, а держава - напрацювати механізм контролю.
Автори звернення зазначають, що відколи в ЄС (зокрема, у Великій Британії, Австрії, Чехії, Сербії, Нідерландах, Хорватії, Словенії, Македонії) почали забороняти хутряні ферми, виробництво перемістилося в Україну.
Це не секрет, що хутряне виробництво загрожує екології, адже ферми забруднюють довкілля важкими металами, хімікатами та небезпечними мікроорганізмами.
Зоозахисники стверджують, що на таких фермах тварин тримають у тісних клітках, годують особинами свого виду та забивають у жорстокий спосіб, наприклад, за допомогою газу, отрути або електричного струму в пащу та анальний отвір.
Як відомо, 30.09.2018 р. у Києві пройшов всеукраїнський марш за права тварин. Учасники маршу вимагали заборонити хутряні ферми, притравочні станції, контактні зоопарки, використання тварин у цирках і дельфінаріях, евтаназії як методу регулювання чисельності безпритульних тварин тощо.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
27 березня 2018 року (Порядок отримання державної підтримки на розвиток тваринництва)
03 березня 2018 року (Правила утримання та вигулу домашніх тварин)
21 лютого 2018 року (Як завезти/вивезти на територію України домашню тварину)
06 вересня 2016 року (щодо можливого покарання за жорстоке поводження з тваринами)