Важливi питання  
03.10.2018 

ХУТРЯНИМ ФЕРМАМ В УКРАЇНІ - НІ! Відповідна петиція про заборону набрала необхідну кількість голосів.

02.07.2018 р. на сайті ВРУ була зареєстрована петиція "За заборону виробництва хутра в Україні". Цієї ж дати розпочався збір підписів, який тривав до 02.10.2018 р.. За результатами останнього, було зібрано 27548 голосів.

Тепер більш детально про сам текст електронної петиції:

"У країнах Європи триває процес законодавчої заборони виробництва хутра і Україна має негайно приєднатись до нього! Це єдиний спосіб зупинити переміщення жорстоких та шкідливих виробництв до нашої держави, яке вже розпочалося.

Україна - не вигрібна яма! Ми вимагаємо від депутатів ВР запобігти екологічній катастрофі та впровадити заборону на жорстоке хутрове виробництво.

Як і в країнах ЄС, така заборона має бути прийнята негайно, а повністю вступити в дію протягом 5-7 років, щоб працівники шкідливих ферм опанували іншу діяльність, а українська держава напрацювала механізм контролю за дотриманням заборони. Він має бути прийнятий не лише на папері, а реально діяти.

Переміщення з ЄС небезпечних для здоров'я українців виробництв вже розпочалося. Це відбувається через те, що виробництво хутра заборонили Великобританія, Австрія, Чехія, Сербія, Нідерланди, Хорватія, Словенія, Македонія, триває процес законодавчої заборони в абсолютній більшості країн ЄС, саме тому вони тікають в Україну!

Чому хутрове виробництво забороняють у цивілізованих країнах? Тому що хутрове виробництво це:

- ЗАБРУДНЕННЯ ДОВКІЛЛЯ: Світовий Банк відносить цю промисловість до п’ятірки найгірших із точки зору забруднення довкілля токсичними важкими металами;

- РИЗИК ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ЛЮДЕЙ: гній, послід, сеча від діяльності звіроферм потрапляють у ґрунт, водойми та підземні води. Часто вони забруднені вірусами та бактеріями, що можуть бути стійкими до антибіотиків та смертельно небезпечними для людей. Найпоширенішими хімікатами, що використовуються в хутровій індустрії є формальдегід (який пов’язують із лейкемією) і хром (пов’язують із різними формами раку);

- НЕГУМАННІ УМОВИ УТРИМАННЯ ТВАРИН: тісні клітки, неприродне середовище, годівля особинами свого виду, скорочена тривалість життя;

- ЖОРСТОКИЙ ЗАБІЙ: електричний струм у пащу та анальний отвір, труїння газом, вприскування отрути, смерті в муках.

Ми не можемо допустити скорочення віку наших громадян та перетворення країни на криваву вигрібну яму! Підписуй петицію та запрошуй небайдужих!

Виробництво хутра перемістилося в Україну, після того, як в ЄС почали забороняти хутряні ферми."

Як і повідомлялося в абзаці першому даної новини - петиція про за заборону виробництва хутра в Україні набрала понад 26,5 тисяч підписів із 25 тисяч необхідних для розгляду Верховною Радою.

Самі підписанти вимагають заборонити хутряні ферми негайно, а повністю набрати чинності заборона має протягом п’яти-семи років. У цей період працівники ферм повинні опанували іншу діяльність, а держава - напрацювати механізм контролю.

Автори звернення зазначають, що відколи в ЄС (зокрема, у Великій Британії, Австрії, Чехії, Сербії, Нідерландах, Хорватії, Словенії, Македонії) почали забороняти хутряні ферми, виробництво перемістилося в Україну.

Це не секрет, що хутряне виробництво загрожує екології, адже ферми забруднюють довкілля важкими металами, хімікатами та небезпечними мікроорганізмами.

Зоозахисники стверджують, що на таких фермах тварин тримають у тісних клітках, годують особинами свого виду та забивають у жорстокий спосіб, наприклад, за допомогою газу, отрути або електричного струму в пащу та анальний отвір.

Як відомо, 30.09.2018 р. у Києві пройшов всеукраїнський марш за права тварин. Учасники маршу вимагали заборонити хутряні ферми, притравочні станції, контактні зоопарки, використання тварин у цирках і дельфінаріях, евтаназії як методу регулювання чисельності безпритульних тварин тощо.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

31 серпня 2018 року (Зареєстрований Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин)

30 серпня 2018 року (Коли особа притягається до відповідальності за жорстоке поводження з тваринами?)

18 квітня 2018 року (Харчові продукти тваринного походження на митниці перевірятимуть за старими списками)

27 березня 2018 року (Порядок отримання державної підтримки на розвиток тваринництва)

03 березня 2018 року (Правила утримання та вигулу домашніх тварин)

21 лютого 2018 року (Як завезти/вивезти на територію України домашню тварину)

06 вересня 2016 року (щодо можливого покарання за жорстоке поводження з тваринами)