Актуальні новини  
03.10.2018 №2 

Величина та визначення митної вартості автомобіля за довідниками

Сама величина митної вартості впливає на величину митних зборів за митне оформлення єдиних ставок при ввезенні нового автомобіля іноземного виробництва сукупного митного платежу у разі ввезення автомобіля фізичною особою, зареєстрованою як індивідуального підприємця.

У випадку, якщо фізична особа ввозить для особистого користування б/у автомобіль або новий автомобіль російського виробництва, можна не турбуватися про величину його митної вартості.

Тепер обговоримо визначення митної вартості автомобіля за довідниками.

Зазвичай, при ввезенні б/у автомобіля іноземного виробництва, а також будь-якого нового (або б/у) автомобіля російського виробництва, вартість не має особливого значення для сплати платежів, т.я. для цих категорій автомобілів єдині ставки залежать тільки від об’єму двигуна. Декларант може сам визначити вартість за спеціальними каталогами. Її величина позначиться на величині митних зборів за митне оформлення.

В разі, якщо автомобіль ввозиться з сплатою СТП (платежі нараховуються за загальними правилами і залежать від митної вартості), або якщо це нова іномарка (єдині ставки залежать від вартості), вартість автомобіля визначає відділ митної вартості та валютного контролю (ОТСиВК) митниці за каталогами фірми Євротакс як ціна без ПДВ, скоригована з урахуванням комплектації автомобіля. Вартість визначається в Євро перераховується у гривню за курсом НБУ на день прийняття декларації. Оцінка автомобіля визначається виходячи з контрольного рівня, встановленого в таблиці.

Коли в каталозі відсутній автомобіль потрібної марки або моделі, підбирається вартість аналога, тобто автомобіля того ж класу і з тією ж репутацією на ринку. При підборі аналога враховуються країна походження, об’єм двигуна, потужність, система живлення (бензинова (карбюратор, інжектор), дизельна), функціональне призначення (тип кузова).

В разі виникнення незгоди з рішенням митного органу щодо визначення митної вартості це рішення може бути оскаржене. При розгляді скарги вищестояща посадова особа митного органу або вищестоящий митний орган має право призначити проведення експертизи.

Коригування вартості з урахуванням аварійних пошкоджень провадиться в тому разі, якщо вони сталися до перетину кордону.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

03 жовтня 2018 року (Митна вартість автомобіля)

04 вересня 2018 року (Реєструвати АВТО будуть за новим порядком)

29 серпня 2018 року (Дані про автомобілі в Україні тепер доступні в онлайн-режимі у Єдиному державному реєстрі МВС)

25 липня 2018 року (Застосування попередньої митної декларації типу "ЕА")

25 липня 2018 року (Особистий огляд на митниці)

25 липня 2018 року (Що може стати підставою для огляду ручної поклажі та багажу?!)

25 червня 2018 року (Експериментальний проект щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів)

24 травня 2018 року (Ще раз про авто. Ще раз про митне оформлення.)

27 березня 2018 року (Процедура оформлення товарів на митниці зазнала змін)