Важливi питання  
06.09.2016 №3 

Жорстоке поводження з тваринами та як залучити догхантера до відповідальності

Трапляється ми помічаємо, що навколо хтось періодично жорстоко поводиться з тваринами. Є такі, що навіть цього не приховують чи навіть хизуються. Але тварини в цьому не винні і їх нікому захистити. Виникає питання, чи існує можливість притягнути таких "людей" до відповідальності.

Станом на сьогодення, питання про жорстоке поводження з тваринами регулюється низкою нормативно-правових актів. В першу чергу, в разі виявлення такого факту, вам слід написати заяву в правоохоронні органи, а також можна повідомити про дану ситуацію у представництво організації захисту тварин.

За "людську безсердечність" передбачені як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, у відповідності зі статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, жорстоке поводження з тваринами, заподіяння їм фізичної шкоди, яка призводить до мук, смерті, тягне за собою накладення штрафу на особу, яка покалічила, вбила тварину в розмірі від 9 до 21 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто від 153 грн до 357 грн.

Нажаль, зазвичай, така відповідальність нікого не лякає, адже сьогодні - це майже не гроші. Застосування адміністративної відповідальності навряд чи змінить ставлення особи, яка вчинила злочин до братів наших менших.

Але, Кримінальний кодекс України передбачає більш жорсткі санкції. За навмисне знущання над тваринами можна отримати до шести місяців арешту або штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Але в даному випадку - якщо йдеться про кримінальну відповідальність - береться неоподатковуваний мінімум 609 грн, тобто максимальна сума штрафу може досягати 30 450. А якщо ці дії вчинені у присутності малолітніх, покарання посилюється до двох років обмеження волі або штрафу до 200 неоподатковуваних мінімумів. Дана відповідальність передбачена абзацом 2 частини 1 статті 299 Кримінального кодексу України.

Не будьте байдужими. Ви можете врятувати, хоч мале, але життя!