Актуальні новини  
02.07.2018 №5 

ВЖЕ СКОРО! Буде новий реєстр нерухомості

Кабінет Міністрів України у своїй постанові від 06 червня 2018 р. N 484 розібрав деякі питання функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та вніс до постанов КМУ від 26 жовтня 2011 р. N 1141 "Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно" та від 25 грудня 2015 р. N 1127 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" зміни.

У постанові Кабміну від 6 червня 2018 року N 484 йдеться про те, що Міністерство юстиції створить Реєстр об’єктів нерухомого майна. Останній функціонуватиме як підсистема, призначена для автоматизації процесів ведення Держреєстру речових прав на нерухоме майно та буде містити відомості про технічні характеристики об’єктів нерухомого майна, які розташовані на земельній ділянці.

Порядок визначає процедуру функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав), його невід’ємної архівної складової частини та наповнення Державного реєстру прав відомостями про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів та об’єкти таких прав.

Також, удосконалена процедура надання (припинення) безпосереднього доступу посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування та інших визначених законом осіб, адвокатів та нотаріусів до зазначеного Реєстру.

Посилені вимоги до захисту інформації, що міститься у Реєстрі. Передбачено започаткування Реєстру об’єктів нерухомого майна, в якому будуть акумулюватися відомості за результатами технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

Новий реєстр мають створити до червня 2019 року.

Додатково було установлено, що до набрання чинності Законом України "Про електронні довірчі послуги" ідентифікація користувачів під час надання доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отримання через веб-портал Міністерства юстиції послуг у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також ідентифікація державних реєстраторів прав на нерухоме майно здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису, який за умов, визначених Законом України "Про електронний цифровий підпис", прирівнюється до власноручного підпису.

______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

22 червня 2018 року (податок на нерухомість - 2018)

20 червня 2018 року (Сумісна власність на нерухомість та податки)

24 травня 2018 року (Об’єкти нерухомості, які не оподатковуються)

23 квітня 2018 року (Оподаткування купівлі-продажу нерухомості 2018)

30 березня 2018 року (Нотаріуси будуть звітувати про укладені договори купівлі-продажу нерухомості)

15 лютого 2018 року (Оформлення спадщини/нерухомості у 2018-му з урахуванням нововведень)

13 лютого 2018 року (До уваги тих, хто збирається продавати нерухомість!)

26 червня 2017 року (Вирішили продати власне рухоме майно? Чого чекати від податків?!)