Важливi питання  
23.06.2018 №5 

Через який час можна отримати відпустку?!

Одразу нагадаємо, що щорічні відпустки (у відповідності до статті 4 Закону "Про відпустки" та статті 74 Кодексу Законів про працю) поділяють на основну та додаткові.

Право на щорічну відпустку мають всі фізособи, які працюють у роботодавця за трудовим договором і таке право гарантовано незалежно від того, ким є працівник - громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, працює він за основним місцем роботи чи за сумісництвом, а також від того, працює він у режимі повного, неповного чи скороченого робочого часу. Не важливі тут і статус роботодавця - юридична або фізична особа, а також його форма власності, вид діяльності та галузева приналежність. Про це також йдеться у статті 2 Закону "Про відпустки".

При наданні зазначених вiдпусток до закiнчення шестимiсячного термiну безперервної роботи їх тривалiсть визначається пропорцiйно до вiдпрацьованого часу, крiм визначених законом випадкiв, коли цi вiдпустки за бажанням працiвника надаються повної тривалостi.

Щорiчнi вiдпустки за другий та наступнi роки роботи можуть бути наданi працiвниковi в будь-який час вiдповiдного робочого року.

Черговiсть надання вiдпусток визначається графiками, якi затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з профспiлковим чи iншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, i доводиться до вiдома всiх працiвникiв.

Конкретний перiод надання щорiчних вiдпусток у межах, установлених графiком, узгоджується мiж працiвником i власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повiдомити працiвника про дату початку вiдпустки не пiзнiш як за два тижнi до встановленого графiком термiну.

Щорiчнi основна та додатковi вiдпустки повної тривалостi у перший рiк роботи надаються працiвникам пiсля закiнчення шести мiсяцiв безперервної роботи на цьому пiдприємствi, в установi, органiзацiї.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

12 червня 2018 року (Відпустки у зв'язку із навчанням. Їх тривалість та документальне оформлення.)

05 травня 2018 року (Що робити з відпускними, якщо працівник вийшов завчасно із навчальної відпустки?!)

27 квітня 2018 року (Розпочався період відпусток, тож згадаємо куди українці можуть подорожувати БЕЗ ВІЗ)

24 квітня 2018 року (Деякі нюанси обчислення лікарняного під час відпустки)

12 квітня 2018 року (Проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту)

28 березня 2018 року (Додаткова відпустка за роботу на комп'ютері)

23 березня 2018 року (Відшкодування студентами, які проживають у гуртожитку навчального закладу, коштів за використану ними електроенергію.)

05 лютого 2018 року (Реалізацію норми Закону України "Про освіту" щодо права на навчання для досягнення високого рівня володіння українською мовою продовжили)

02 січня 2018 року (Як прийняти на роботу студента денної форми навчання)

10 липня 2017 року (Змінені умови прийому на навчання до ВНЗ. А саме, вилучена норма про мінімальну кількість балів.)