Актуальні новини  
08.06.2018 №6 

До уваги співвласників будинків! Тепер ви маєте право самостійно встановлювати лічильники тепла та води.

На Урядовому порталі з'явилася інформація відносно того, що Кабінетом Міністрів України затверджені вимоги та механізм інформування власників будинків про встановлення вузлів комерційного обліку (лічильників) теплової енергії і водопостачання. Сам документ проходить необхідну регуляторну політику.

НЕ МЕНШ як за 2 (два) місяці, співвласники будинку повинні бути проінформовані про намір відповідного встановлення, вартість лічильника та проектні роботи.

Головним нововведенням є те, що співвласникам надається право самостійно встановлювати прилади обліку і жодного погодження від монопольних компаній для цього не потрібно. Такі норми прискорять процес встановлення засобів обліку, які в подальшому сприятимуть економії споживання енергоресурсів і водопостачання.

Постанова розроблена з метою реалізації Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання".

Повідомлення щодо встановлення лічильника доводиться до відома власників будинку шляхом розміщення інформації на офіційному веб-сайті оператора зовнішніх інженерних мереж. У разі його відсутності, на офіційному порталі органу місцевого самоврядування та інформаційних стендах у під’їздах будинків. Порядок інформування визначає строки встановлення, вартість лічильника і передбачені проектні роботи.

Нагадаємо, мета ЗУ "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" - перехід на 100% облік споживання теплової енергії, гарячої та питної води за допомогою лічильників, що вже не дозволить перекладати на українські родини наднормативні втрати монополістів і закладе принцип, згідно з яким кожен буде оплачувати тільки ті обсяги комунальних послуг, які він фактично спожив.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

19 лютого 2018 року (Повірка лічильників. Коли та як?!)

16 лютого 2018 року (Осіб, що виготовлюють або використовують пристрої для блокування роботи лічильників будуть карати)

16 лютого 2018 року (Детальніше про нововведення Закону України "Про житлово-комунальні послуги")

05 лютого 2018 року (Що робити, якщо ви заборгували за комунальні послуги?)

17 січня 2018 року (Нагадаємо, що встановлення лічильників комунальних послуг постачання теплової енергії, гарячої і питної води став обов'язковим!)

17 січня 2018 року (Президентом підписаний Закон щодо встановлення лічильників споживачам природного газу)

07 грудня 2017 року (Підписаний Закон про житлово-комунальні послуги)

29 травня 2017 року (Внесені зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)