Важливi питання  
29.05.2018 

Новий вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню

Уряд виніс на розгляд до Верховної Ради України законопроект про внесення зміни до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності".

Основною метою прийняття законопроекту є приведення законодавчих актів України у відповідність із вимогами, які встановлені частиною третьою статті 15 Закону України "Про донорство крові та її компонентів".

У законопроекті ставиться одне основне завдання - запровадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

У пояснювальній записці зазначено, що відповідно до статті 15 Закону України "Про донорство крові та її компонентів", визначено, що взяття, переробку і зберігання донорської крові та її компонентів, реалізацію їх та виготовлених з них препаратів здійснюють спеціалізовані установи і заклади переливання крові та відповідні підрозділи закладів охорони здоров'я, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, інших державних органів та органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони здоров’я, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Переробку і зберігання донорської крові та її компонентів, реалізацію виготовлених з них препаратів можуть також здійснювати суб'єкти підприємницької діяльності.

Взяття, переробка, зберігання донорської крові та її компонентів, реалізація їх та виготовлених з них препаратів закладами охорони здоров’я та їх підрозділами, зазначеними у частині першій цієї статті, а також переробка і зберігання донорської крові та її компонентів, реалізація виготовлених з них препаратів суб’єктами, зазначеними у частині другій цієї статті, дозволяється лише за наявності відповідної ліцензії, виданої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Одночасно із вказаним, господарська діяльність з переробки донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів є діяльністю, провадження якої безпосередньо пов'язане з життям і здоров'ям людини і може становити загрозу для її життя чи здоров'я.

У той самий час, якість та безпечність субстанцій людського походження, зокрема крові, тканин і клітин людини, є частиною зобов'язань та предметом співробітництва України з Європейським союзом (підпункт "d") частини 1 статті 427 глави 22 Угоди про Асоціацію між Україною, з однією сторони, та Європейським союзом, Європейським співтовариством з атомної енергетики і їхніми державами - членами, з іншої сторони.

На підставі вищезазначеного, запровадження нового виду діяльності, що підлягає ліцензуванню (взяття, переробка і зберігання донорської крові та її компонентів, реалізація їх та виготовлених з них препаратів), дозволить повною мірою реалізувати частину третю статті 15 Закону України "Про донорство крові та її компонентів", а також забезпечить уникнення інфекційних захворювань, які передаються трансфузійним шляхом.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 травня 2018 року (Регулювання здійснення господарської діяльності у формі ТОВ та ТДВ за новим Законом)

13 березня 2018 року (Президентом підписаний Закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю")

20 лютого 2018 року (18.02.2018 набрав чинності Закон щодо корпоративних договорів)

07 вересня 2017 року (Податки при успадкуванні частки статутного капіталу товариства)