Важливi питання  
20.02.2018 №2 

18.02.2018 набрав чинності Закон щодо корпоративних договорів

Як і зазначено у назві новини, на днях (18.02.2018 р.) вступив в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів" N 1984-VIII. Тож пройдемось по нововведенням.

Зазначеним Законом, врегульовані питання укладення договорів про реалізацію прав учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю та договорів між акціонерами товариства. Документ передбачає введення нових статей, які будуть регламентувати укладання договорів акціонерами.

Так, договором про реалізацію прав учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю визнається договір про особливості реалізації прав учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю. Таким чином, за цим договором, сторони зобов'язуються реалізовувати права, надані Сторонам - учасникам (засновникам) товариства з обмеженою відповідальністю, та/або утримуватися від реалізації зазначених прав.

Також Законом N 1984-VIII передбачено, що договором про реалізацію прав учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю може бути визначений обов'язок його сторін голосувати у спосіб, визначений таким договором, на загальних зборах учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю, погоджувати придбання або відчуження частки за заздалегідь визначеною ціною та/або, у разі настання визначених у договорі обставин, утримуватися від відчуження часток до настання визначених у договорі обставин, а також вчиняти інші дії, пов'язані з управлінням товариством з обмеженою відповідальністю, його припиненням або виділом з нього нової юрособи.

Договір про реалізацію прав учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю може передбачати умови або порядок визначення умов, на яких учасник товариства - сторона договору вправі або зобов'язаний придбати або продати частки у статутному капіталі товариства, та визначати випадки (які можуть залежати чи не залежати від дій сторін), коли таке право або обов'язок виникає.

А договір між акціонерами товариства - це договір, предметом якого є реалізація акціонерами - власниками простих та привілейованих акцій прав на акції та/або прав за акціями, передбачених законодавством, статутом та іншими внутрішніми документами товариства. За цим договором між акціонерами, його сторони зобов'язуються реалізувати у спосіб, передбачений таким договором, свої права та/або утримуватися від реалізації зазначених прав.

В договорі між акціонерами може бути передбачено обов'язок його сторін голосувати у спосіб, передбачений таким договором, на загальних зборах акціонерів товариства, погоджувати придбання або відчуження акцій за заздалегідь визначеною ціною та/або у разі настання визначених у договорі обставин, утримуватися від відчуження акцій до настання визначених у договорі обставин, а також вчиняти інші дії, пов'язані з управлінням товариством, його припиненням або виділом з нього нового товариства.

Договір між акціонерами може передбачати умови або порядок визначення умов, на яких акціонер - сторона договору вправі або зобов'язаний придбати або продати акції товариства, та визначати випадки (які можуть залежати чи не залежати від дій сторін), коли таке право або обов'язок виникає.

У відповідності до пояснювальної записки до закону, світовий досвід свідчить про широке застосування механізмів укладення корпоративних договорів як одних з найбільш ефективних засобів захисту прав та інтересів інвесторів. ________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 лютого 2018 року (Колективний договір. Що необхідно передбачити?!)

02 лютого 2018 року (Колективний договір та оплата праці на підприємстві)

19 квітня 2017 року (Звільнення (розірвання трудового договору) у період декретної відпустки за ініціативою працівника)

15 грудня 2016 року (Нотаріальне посвідчення договорів купівлі/продажу рухомого майна, а саме - автівок, які були ввезені в країну.)