Актуальні новини  
20.02.2018 

До уваги платників аліментів та їх стягувачів! Правові обов'язки та обмеження платників

У Міністерстві юстиції наголосили, що як само платник аліментів буде здійснювати розрахунок - готівкою чи переказом через банк, НЕ важливо. Але, звіт про відсутність заборгованості раз на квартал він має надати! А у разі, якщо після трьох місяців у платника аліментів буде наявний заборг по оплаті, його вносять до державного реєстру боржників.

З метою уникнення питань під час надання звітності, у разі готівкового розрахунку, зі стягувачів краще брати розписки.

Тепер, у випадку, коли платник аліментів планує поїхати за кордон, але має заборгованість - йому необхідно подати звіт про сплату і тільки тоді його випустять за межі України.

Нагадаємо, що привідом для вищевикладеного стало набуття в Україні чинності 06.02.2018 р. Закону щодо посилення відповідальності за несплату аліментів - Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів".

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України "Про дорожній рух", "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України", "Про Державну прикордонну службу України", "Про судовий збір", "Про Національну поліцію", "Про виконавче провадження" та удосконалений діючий порядок стягнення аліментів.

Загалом Законом передбачене тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України боржника, який не платить аліменти.

Додатково боржника, у якого є заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що є більшим за сукупну суму аліментних платежів за 6 місяців, можуть тимчасово обмежити у праві керувати транспортним засобом.

Також, може буть заборонено користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, спорядженими гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, а також обмежити в праві полювання.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

31 січня 2018 року (Утримання аліментів на дитину у 2018 році)

31 січня 2018 року (Процедура оформлення розлучення через суд)

31 січня 2018 року (Умови для розірвання шлюбу у судовому порядку)

18 січня 2018 року (Позов до суду і права громадян при цьому за новим ЦПК)

18 січня 2018 року (Cудитися з нового року стало дорожче. Нові ставки судового збору.)

09 січня 2018 року (Вже відомий перелік засобів массової інформації (ЗМІ), що друкуватимуть оголошення про виклик до суду у 2018 році)

28 листопада 2017 року (Судова реформа триває. Сьогодні про зміни у процесуальному законодавстві.)

04 липня 2017 року (8 липня 2017 року набувають чинності нововведення відносно порядку стягнення аліментів на дитину)