Важливi питання  
12.03.2018 

До уваги власників земельних ділянок набувших право власності до 2004 року

Звертаємо увагу власників земельних ділянок, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, на наступне:

Як то передбачено пунктом 2 прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державний земельний кадастр" - земельні ділянки, право власності чи/або користування на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Тому, якщо відомості про зазначені земельні ділянки НЕ внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або особи, яка подала заяву про визнання спадщини, якщо така справа прийнята до провадження судом.

Таким чином, внесення інших змін до відомостей про ці земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок.

За частиною десятою статті 79-1 Земельного кодексу України - державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

У відповідності зі статтею 132 Земельного кодексу України - угоди про перехід права власності на земельні ділянки укладаються у письмовій формі, нотаріально посвідчуються та серед інших умов повинні містити кадастровий номер земельної ділянки. У зв’язку з чим, у разі здійснення угоди про перехід права власності на земельну ділянку (міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод), земельна ділянка повинна пройти державну реєстрацію (присвоєння кадастрового номера та відкриття Поземельної книги).

На підставі зазначеного вище - проведення державної реєстрації земельних ділянок право власності (користування) на які виникло до 2004 року, є необхідним та обов'язковим.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

25 січня 2018 року (Земельний податок для ФОП, який має тимчасову споруду)

30 серпня 2017 року (Облік плати за землю, яку сплачує кооператив, що управляє будинком)

17 жовтня 2017 року (Чи сплачується земельний податок, якщо на землю не оформлене право власності?)

20 квітня 2017 року (Плата за землю та податок на нерухомість, що сплачені у період АТО, повертатись не будуть.)

15 березня 2017 року (Оновлена форма земельної звітності (Податкова декларація з плати за землю)

30 січня 2016 року (Нарахування та сплата земельного податку юридичними особами)