Важливi питання  
12.03.2018 №2 

З 15 березня ускладнена процедура поховання - почнуть діяти нові правила захоронення.

Раніше, у разі настання смерті людини, на місце події виїзджала швидка медична допомога і слідчо-оперативна група. Далі, за процесом, лікар констатував смерть, а слідчий відкривав карне провадження і відправляв тіло у морг з постановою на проведення судово-медичної експертизи. Без постанови морг не може прийняти тіло.

Тепер, як і зазначено у назві новини, починаючи з 15.03.2018 р. слідчому заборонять призначати експертизу. Замість цього зобов'яжуть звертатися за дозволом на проведення експертизи до суду. Рішення чекатимуть не менше 72 годин.

Експерти зробили висновки, що за таких змін, можуть виникнути серйозні проблеми з оперативністю судових установ. А також, ніхто не може зрозуміти - що у цей час робити з тілом (трупом) та де він лежатиме? У домашніх умовах утримувати неможливо. БЕЗ рішення суду морги НЕ прийматимуть тіло для проведення розтину і першочергової судово-медичної експертизи, якою б смертю не померла людина: природною чи насильницькою.

Громадяни та законодавчі спеціалісти вважають такі поправки до Кримінального процесуального кодексу України повністю абсурдними. Вони ускладнять процедуру поховання й призведуть до перевантаження роботи судів та перенаповнення моргів, т.я. труп, явно, не лежатиме вдома і його мають повезти в морг, а там не зможуть приступити до розтину, поки не отримають ухвалу суду.

В свою чергу, щоб не допустити зазначені абзацем вище проблемні ситуації - Національною поліцією порушене це питання і винесений законопроект про зміни змін, який повинен бути розглянутий 13-14 березня.

Про результати розгляду винесеного законопроекту ми обов'язково повідомимо у своїх новинах.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

04 травня 2017 року (Цiльова благодiйна допомога та допомога на поховання)

15 лютого 2017 року (На яку допомогу від держави може розраховувати соціально незахищене населення у 2017 році)

14 лютого 2017 року (Фондом соціального страхування України підвищено розмір допомоги на поховання)