Важливi питання  
02.03.2018 №6 

Закон щодо податку на виведений капітал буде внесено на розгляд Парламенту

В липні 2018 року Мінфін оприлюднив законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал". Він має запровадити оподаткування прибутку, розподіленого у формі дивідендів чи прирівняних до них платежів та відмову від податку з доходів нерезидентів.

Операції, прирівняні до операцій з виведення капіталу:

проценти, сплачені на адресу нерезидентів - пов’язаних осіб (в деяких випадках);

виплати в межах договорів страхування або перестрахування на користь страховиків - нерезидентів (в деяких випадках);

виплата фінансової допомоги неплатнику податку на виведений капітал, що залишається неповернутою протягом 12 місяців (з правом зменшення податку);

придбання товарів та послуг у пов’язаних осіб, що використовують спрощену систему оподаткування;

донарахування за операції трансфертного ціноутворення;

операції з безоплатного надання майна неплатнику податку на виведений капітал;

інвестування в статутний капітал неплатників податку на виведений капітал (з правом зменшення податку);

виплата роялті в окремих випадках, в сумах перевищення ліміту.

Також законопроектом передбачаються зміни в оподаткуванні процентів за користування кредитом, що отримуються у нерезидентів. Тобто, платники, у яких сукупний розмір отриманих у нерезидентів кредитів перевищує розмір власного капіталу більше ніж у 1,5 рази (для фінансових установ та компаній, що провадять винятково лізингову діяльність, - більш ніж у 5 разів), вважаються пов’язаними особами з такими нерезидентами і сума таких процентів оподатковується за ставкою 5 відсотків.

Крім того, законопроектом передбачаються перехідні положення для банків, які матимуть право залишатись платниками податку на прибуток до 2020 року включно. Також передбачається, що сума дивідендів, що виплачується за 2013-2017 роки, не оподатковується податком на виведений капітал у межах обсягу оподатковуваного прибутку, з якого раніше був сплачений податок на прибуток.

Під час прес-конференції "Виклики - 2018", Президент України Петро Порошенко заявив, що Законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал готовий до внесення в Парламент.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 вересня 2017 року (Податки при успадкуванні частки статутного капіталу товариства)

24 березня 2017 року (Президентом підписаний Закон, що вносить зміни до Податкового кодексу України в частині спрощення оподаткування спадку)