Важливi питання  
01.03.2018 

Положення про професійне навчання працівників на виробництві зазнало змін

У відповідності до пункту 1.1 Положення про професійне навчання працівників на виробництві затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України від 26 березня 2001 року N 127/151 - професійне навчання працівників на виробництві, це дії спрямовані на підвищення якості професійного складу працівників роботодавців різної форми власності та підпорядкування, формування у них високого професіоналізму, майстерності, сучасного економічного мислення, вміння працювати в нових економічних умовах та забезпечення на цій основі високої продуктивної праці та ефективної зайнятості.

Як і зазначено у назві сьогоднішньої новини, до Положення, про яке йдеться мова абзацем вище, внесені зміни. Останні були внесені спільним наказом Мінсоцполітики та МОН від 15.01.2018 N 34/33 "Про затвердження Змін до Положення про професійне навчання працівників на виробництві".

Метою прийняття змін стало приведення зазначеного нормативно-правового акта у відповідність до вимог чинного законодавства. А саме - внесення уточнень про те, що роботодавець здійснює формальне та неформальне професійне навчання працівників. Формальне професійне навчання здійснюється відповідно до вимог стандартів професійної (професійно-технічної) освіти, типових навчальних планів і програм, освітніх програм, стандартів вищої освіти у закладі освіти або безпосередньо у роботодавця. Здійснення неформального навчання не регламентується місцем набуття, строками та формою навчання.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 січня 2018 року (Українців планується навчати користуватися своїми правами)

02 січня 2018 року (Як прийняти на роботу студента денної форми навчання)

26 грудня 2017 року (Як отримати податкову знижку на навчання)

29 серпня 2017 року (Оформлення студента вищого навчального закладу на практику)

04 квітня 2017 року (Законодавчі зміни, що стосуються навчання за рахунок підприємства.)

10 березня 2017 року (Відпускні за навчальну відпустку при звільненні посеред останньої)

28 грудня 2016 року (Розпочато прийом документів на 2017 рік для проходження навчальних курсів за професійною програмою для осіб, які мають намір займатися приватною виконавчою діяльністю.)

06 грудня 2016 року (Затверджено Положення про Реєстр вищих навчальних закладів Єдиної електронної бази з питань освіти)

25 листопада 2016 року (щодо навчальної відпустки на роботі за сумісництвом)

17 жовтня 2016 року (щодо особливостей прийняття на роботу осіб, які поєднують роботу з навчанням за денною (очною) формою)