Актуальні новини  
23.02.2018 №2 

При яких умовах IT-послуги не обкладають ПДВ?!

У своїй індивідуальній податковій консультації від 30.01.18 р. N 327/ІПК/04-36-12-01-1 податківці надали деякі роз'яснення відносно того, хто з ITишників має право розраховувати на пільги з ПДВ.

За результатами розгляду питання про яке йдеться мова, було зроблено висновок, що все залежить від умов постачання програмної продукції, визначених у цивільно-правовому договорі.

Таким чином, деякі, надають право на звільнення від ПДВ (як то передбачено пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України), а деякі дозволяють НЕ оподатковувати платежі як роялті (це враховано підпунктом 196.1.6 Податкового кодексу України).

Одночасно із цим контролюючі органи вважають, що під час постачання послуг із технічної підтримки програмної продукції чи не однією з важливих умов при застосуванні пільгованого режиму є зміни у програмній продукції, котрі відбуваються в процесі оновлення, удосконалення, модернізації та виправлення помилок, доопрацювання й розширення функціональних можливостей програм. Це стосується, у тому числі, програмної продукції, наданої на правах використання за ліцензійним договором.

Саме у перелічених абзацем раніше випадках, для цілей обкладення ПДВ операції розглядають як постачання окремих елементів програмної продукції і вони НЕ підлягають обкладенню ПДВ у відповідності до підпункту 196.1.6 чи/або пункті 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (про що також йшлася мова у абзаці третьому даної новини).

За інших випадках - коли при наданні послуг із технічної підтримки НЕ відбувається жодних змін у програмній продукції, то операції з постачання таких послуг обкладають ПДВ за ставкою 20%. До таких послуг контролери відносять навчання персоналу роботі з програмою, установлення програми, налаштування оргтехніки тощо.

Для цілей обкладення ПДВ послуг щодо технічної підтримки у вигляді встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків програмної продукції - важливо визначити, чи здійснює це виробник комп'ютерної програми та чи включає вартість постачання програмної продукції послуги з технічної підтримки. Якщо так, то технічну підтримку можна вважати звільненою від ПДВ операцією. А за протилежного випадку обкладання ПДВ здійснюється у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 січня 2018 року (КабМін планує підвищити захист прав інтелектуальної власності)

15 липня 2016 року (щодо правильного вибору КВЕД при здійсненні торгівлі через мережу Інтернет)