На що слід чекати при самовільному залишенні військової частини чи місця служби?!
Враховуючи складну ситуацію, що відбувається у країні та психологічне напруження громадян, стане актуальною сьогоднішня тема, що стосується покарання за самовільне залишення місця служби чи військової частини.
Так, самовільним залишенням частини вважається залишення військовослужбовцем строкової служби БЕЗ відповідного дозволу території розташування військової частини або місця служби на строк понад одну добу (але не більше трьох) чи/або менше однієї доби (але повторно протягом трьох місяців служби).
"Самовільною відсутністю" вважається (кваліфікується) також "неявка військовослужбовця", БЕЗ поважних причин, на службу у разі звільнення з частини, повернення з відрядження, відпустки, лікувального закладу і так далі.
Особи, які здійснили "самовільну відсутність", повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Але, у мирний час за "самовільну відсутність" при пом'якшуючих обставинах, замість кримінальної відповідальності, можуть бути застосовані заходи дисциплінарного впливу.
У військово-кримінальному праві України, самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб - тягнуть за собою арешт з утриманням на гауптвахті (у приміщенні для утримання військовослужбовця) на строк до п'яти діб.
В свою чергу, у відповідності до статті 407 Кримінального кодексу України, за самовільне залишення військової частини або місця служби, передбачене покарання - позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. Подібний злочин, скоєний в умовах особливого періоду, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
14 лютого 2018 року (Військова служба за контрактом 2018)
06 грудня 2017 року (Військова служба за призовом та відповіжні записи у трудовій)
09 листопада 2017 року (Випадки за яких здійснюється доплата за ведення військового обліку)
25 жовтня 2017 року (Питання щодо статусу учасника бойових дій приведено у норму)
14 березня 2017 року (Облік та зберігання трудових книжок на підприємстві)
14 березня 2017 року (Втрата трудової книжки або вкладиша до неї по своїй недбалості чи неуважності)
21 листопада 2016 року (щодо записів у трудовій книжці)
22 липня 2016 року (щодо головних новин трудового законодавства за останній час)