Актуальні новини  
20.02.2018 №5 

Тепер за сприяння чи доведення до самогубства передбачена кримінальна відповідальність

До порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання було внесене питання (законопроект) N 4088 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства)". Порядок денний, про який йдеться мова, затверджений постановою Верховної Ради України від 3 жовтня 2017 року N 2149-VIII.

Проектом прийнятого Закону було запропоновано викласти частину 1 статті 120 Кримінального кодексу України в такій редакції: "Доведення до самогубства". Тепер, за нею - "доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства, - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк".

За прийняття законопроекту N 4088 проголосувало 229 народних депутата.

Поштовхом для розробки вказаного нормативно-правового акту стали поява та розвиток мережі Інтернет, в якій шахраї та злочинці активно вигадують нові способи вчинення не тільки злочинів, що стосуються майна та власних прав, а й доведення до самогубства. Всі пам'ятають про резонансні ситуації, які просто шокували громадян - так звані "групи смерті" у соціальних мережах, в яких активно доводили до самогубства дітей і підлітків.

Одночасно із зазначеним, доведення до самогубства, яке вчинялося без застосування примусу, шантажу, приниження та інших способів, які передбачені статтею 120 Кримінального кодексу України (наприклад, шляхом систематичного схиляння особи до суїциду), до прийняття Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства)" не визнавалося кримінально караним діянням.

_________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

21 листопада 2017 року (Кримінальна відповідальність у 2017 році за крадіжку та мінімальний розмір останньої)