Актуальні новини  
19.02.2018 

Скоро 8 березня! Робота у святкові дні та перенесення вихідних.

Станом на сьогодення 8 березня - Жіночий день - це свято, коли жінки отримують поздоровлення, подаруночки та увагу від своїх чоловіків, дітей, онуків та просто знайомих, які намагаються робити сюрпризи.

Вже звичним є, що у цей день вся жіноча стать може приділити час собі. Тому для багатьох жінок дане свято є довгоочікуваним та приємним.

Тепер плавно перейдемо до законодавчого рівня та обговоримо питання вихідних та святкових днів.

Так, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2018 році на підприємствах, в установах, організаціях передбачені 11 (одинадцять) офіційних вихідних, в які робота не проводитиметься. Такими є:

- 1 січня - Новий рік (понеділок);

- 7 січня - Різдво Христове, православне (неділя);

- 8 березня - Міжнародний жіночий день (четвер);

- 8 квітня - Пасха (неділя);

- 1 травня - День міжнародної солідарності трудящих (вівторок);

- 9 травня - День Перемоги (середа);

- 27 травня - Трійця (неділя);

- 28 червня - День Конституції України (четвер);

- 24 серпня - День незалежності України (п'ятниця);

- 14 жовтня - День захисника України (неділя);

- 25 грудня - Різдво Христове, католицьке (вівторок).

Як то передбачено статтею 67 Кодексу Законів про працю України - якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Таким чином, у відповідності із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. N 1-р "Про перенесення робочих днів у 2018 році" з 3 березня 2018 вихідний день рeкомендовано перенести нa 9 березня (тобто п'ятницю). Тому нa бiльшості підприємств України 3 березня - робочий.

Також, хотілось би звернути увагу, що графіки вихідних днів розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем і саме розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер. Кодексом Законів про працю України визначено, що остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

А загалом 8 березня станом на сьогодення святкують в наступних країнах: Грузії, Вірменії, Білорусі, Росії, Азербайджані, Казахстані, Киргизії, Молдові, Таджикистані, Туркменістані, Україні. Також 8 березня відзначають в Китаї, Анголі, Буркіна-Фасо, Кенії, Мадагаскарі, Гвінеї-Бісау, Замбії, Камбоджі, Китаї, Конго, Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї, Уганді.

_________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 січня 2018 року (Робота на підприємстві у святкові дні)

04 грудня 2017 року (Вихідні та святкові дні у 2018)

30 листопада 2017 року (Главою Держави підписаний закон про новий вихідний)

29 вересня 2017 року (Деякі моменти при нарахуванні заробітної плати за жовтень з урахуванням святкового дня)

23 березня 2017 року (Робота у вихідні та святкові дні. Що необхідно знати та пам'ятати роботодавцям?!)