Актуальні новини  
19.02.2018 №2 

Повірка лічильників. Коли та як?!

Нагадаємо, що вже у січні 2018 року для водоканалів України встановлені тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення і централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Простіше - тепер передбачені: тариф для приватних будинків та тариф для багатоквартирних будинків.

На законодавчому рівні про питання, яке зазначене у назві даної новини, йдеться у статті 6 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". У останній визначено, що обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів - розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.

Розділом IV Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" передбачене, що органам місцевого самоврядування протягом трьох місяців з дня опублікування вказаного Закону необхідно:

- забезпечити перегляд порядків формування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання для суб’єктів природних монополій та суб’єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, зокрема в частині виключення зі структури тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води;

- забезпечити перегляд тарифів на теплову енергію, послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої та холодної води для суб’єктів природних монополій та суб’єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, в частині виключення зі складових відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води.

Нагадаємо, що з 29.11.2017 р. для мешканців багатоквартирних будинків, які отримують послугу (з використанням внутрішньобудинкових систем), і з 17.12.2017 р. і для мешканців приватних будинків - повірка лічильників холодної води здійснюється за рахунок власників цих лічильників.

Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" визначене поняття "повірка засобів вимірювальної техніки". Це сукупність операцій, що включає перевірку та маркування та/або видачу документа про повірку засобу вимірювальної техніки, які встановлюють і підтверджують, що зазначений засіб відповідає встановленим вимогам. Таким чином, проводити повірку лічильників після зняття з абонентського обліку (розпломбування), власник лічильника може в будь-якій уповноваженій організації, внесеній до Державного реєстру наукових метрологічних центрів і повірочних лабораторій.

У відповідності до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" - періодична повірка засобів вимірювальної техніки, яка здійснюється на протязі експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

На законодавчому рівні міжповірочні інтервали визначаються Кабінетом Міністрів України. Загальноприйнято, що для лічильників води міжповірочний інтервал складає максимум 4 роки. А при повірці лічильників, у паспорті на останні, вказується дата проведення повірки (дата виготовлення) із зазначенням міжповірочного інтервалу. В свою чергу на лічильники, що вже проходили повірку, виписується Свідоцтво про повірку засобу вимірювальної техніки і вказується дата, до якої таке Свідоцтво діє. Як наслідок - повірку лічильників треба провести не пізніше закінчення терміну міжповірочного інтервалу, встановленого для даного лічильника.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

16 лютого 2018 року (Осіб, що виготовлюють або використовують пристрої для блокування роботи лічильників будуть карати)

16 лютого 2018 року (Детальніше про нововведення Закону України "Про житлово-комунальні послуги")

05 лютого 2018 року (Що робити, якщо ви заборгували за комунальні послуги?)

17 січня 2018 року (Нагадаємо, що встановлення лічильників комунальних послуг постачання теплової енергії, гарячої і питної води став обов'язковим!)

17 січня 2018 року (Президентом підписаний Закон щодо встановлення лічильників споживачам природного газу)

07 грудня 2017 року (Підписаний Закон про житлово-комунальні послуги)

29 травня 2017 року (Внесені зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)

31 жовтня 2016 року (щодо земельного податку на землю, на якій знаходиться багатоквартирний будинок)

29 серпня 2016 року (щодо отримання дозволу ОСББ на експлуатацію ліфтів)