Актуальні новини  
09.02.2018 №4 

Нові правила та вимоги до аудиторської діяльності

Підписаний Президентом П.Порошенко Закон України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" N 2258-VІІІ визначає:

- правові засади аудиту фінансової звітності;

- здійснення аудиторської діяльності в Україні;

- врегульовує відносини, що виникають при здійсненні аудиторської діяльності;

- приводить норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законодавством Європейського Союзу.

Зокрема, зазначеним у абзаці першому даної новини Законом N 2258-VІІІ пропонується створити Орган суспільного нагляду, що складатиметься з Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості. Такий орган буде здійснювати контроль за якістю аудиторських послуг, що надаються підприємствам, які становлять суспільний інтерес. Також, планується підвищити вимоги до аудиторів, що надаватимуть послуги підприємствам, які становлять суспільний інтерес.

Законом N 2258-VІІІ додатково встановлений новий порядок атестації аудиторів (для забезпечення гарантій високого рівня їх знань) та запроваджується механізм страхування професійної відповідальності аудиторів перед третіми особами.

Нормами прийнятого Закону запропоновано створити Аудиторську палату України - як професійну самоврядну організацію, яка забезпечуватиме реалізацію значної частки функцій з регулювання професійної діяльності аудиторів.

А для зменшення витрат аудиторських компаній на навчання та сертифікацію в різних регуляторних органах - буде створений єдиний реєстр аудиторів і суб’єктів аудиторської діяльності (станом на сьогодні таких реєстрів п'ять).

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

03 липня 2017 року (Змінений порядок ведення Реєстру аудиторських фірм)