Актуальні новини  
26.01.2018 №2 

Жінкам надали право ще на 450 професій

Нагадаємо, що 22 січня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 13 жовтня 2017 р. N 1254 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29 грудня 1993 року N 256".

Цей наказ розроблений у відповідності із абзацем першим пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року N 267, та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог гендерної політики.

Вказаним вище документом скасований перелік 450 важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких заборонялося застосування праці жінок.

Якщо згадати - перелік заборонених для жінок робіт був затверджений майже 25 років тому наказом МОЗ України. Цей перелік складався з розділів, що об’єднують роботи з металообробки; будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи, гірничі роботи; геологорозвідувальні і топографо-геодезичні, роботи з видобутку нафти і газу; чорну та кольорову металургія; ремонт обладнання електростанцій і мереж, електротехнічне виробництво, виробництво абразивів, радіотехнічне і електронне виробництво, загальні професії електронної техніки, професії хімічних виробництв, професії виробництв харчової продукції, тютюново-махоркове та ферментаційне виробництво, роботи на залізничному транспорті та метрополітені, автомобільному, морському, річковому транспорті, поліграфічне виробництво, сільське господарство.

До того ж, за минулі роки змінились умови та характер праці на підприємствах, з'явились сучасні технології, обладнання, використовуються нові матеріали та хімічні сполуки. Тому МОЗ України розробило наказ, який скасовує цей документ професійної дискримінації.

Визначено, що дотримання вимог наказу контролюватиме Державна служба України з питань праці.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 січня 2018 року (Змінено трудове законодавство для жінок)

12 квітня 2017 року (Прийнятий Закон відносно захисту трудових прав працівників передпенсійного віку)

20 вересня 2016 року (щодо законодавчих особливостей праці жінок)

25 серпня 2016 року (щодо охорони праці жінок)