Актуальні новини  
26.01.2018 №3 

Як переселенцям подавати декларацію про майновий стан і доходи?!

За Конституцією України, а саме її статтею 67 - кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, установлених законом.

Так, платник податку, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) подати декларацію, у т. ч. для реалізації права на податкову знижку, повинен подати Декларацію за податковою адресою (за місцем реєстрації).

У відповідності до пункту 45.1 статті 45 Податкового кодексу України - податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. В свою чергу платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Враховуючи складний час у країні, а саме ситуацію, що склалася у Донецькій та Луганській областях, функціональні обов’язки з обслуговування громадян-переселенців покладаються в межах компетенції на територіальні органи, які знаходяться на території, де органи державної влади виконують свої повноваження в повному обсязі.

Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" передбачена процедура та порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні, а також перелік необхідних для цього документів.

Одночасно із зазначеним, за пунктом 70.7 статті 70 Податкового кодексу України - фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

За Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків фізичні особи - платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви за формою N 5ДР.

Таким чином, платник податку - переселенець, який вніс відомості про зміну місця проживання, відповідно до Закону N 1382, подає Декларацію до контролюючого органу за місцем його реєстрації, як тимчасового переселенця за умови подання заяви за формою N 5ДР.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

19 січня 2018 року (До уваги вчительського складу! Доходи від репетиторства потрібно задекларувати.)

19 січня 2018 року (Заповнюємо податкову декларацію з плати за землю 2018)

16 січня 2018 року (Cтроки для подання декларації про майновий стан і доходи)

25 липня 2017 року (Оновлена форма довідки про подану декларацію про майновий стан та доходи)