Актуальні новини  
17.01.2018 №4 

Деякі нюанси при оренді державного майна бюджетниками

На початку пройдемось по основним документам, якими регулюються правові відносини при оренді комунального майна. Такими є - Цивільний Кодекс України, Закон України "Про оренду державного та комунального майна", постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.95 р. N 786 "Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу", від 10.08.95 р. N 629 "Про затвердження Методики оцінки об’єктів оренди, Порядку викупу орендарем оборотних матеріальних засобів та Порядку надання в кредит орендареві коштів та цінних паперів" та від 31.08.11 р. N 906 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна".

Сам договір оренди надає орендарю виключне право на користування майном, а спосіб урахування користування цим орендарем приміщень загального користування залежить від конкретних обставин користування зазначеними приміщеннями.

Розберемо на прикладі окрему ситуацію.

В разі, якщо частиною коридора користується лише орендар, то цю частину приміщення можна включити до об’єкта оренди. А коли ж приміщеннями користуються і орендар, і балансоутримувач чи інші особи, то вони до об’єкта оренди не включаються, а орендар бере участь в утриманні таких приміщень (у відповідній пропорції).

Зазвичай, між орендарем і балансоутримувачем укладається договір про відшкодування витрат балансоутримувача на надання комунальних послуг орендарю й інших затрат, пов’язаних з утриманням орендованого нерухомого майна. У випадку включення приміщень загального використання до об’єкта оренди оцінка й розрахунок орендної плати за використання цих приміщень здійснюється так само, як і для інших площ, включених до об’єкта оренди. Про це також йдеться мова у листі Фонду державного майна України від 05.10.2017 р. N 10-16-18940.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 квітня 2017 року (Чи зобов'язаний власник паю, який здає його в оренду фермерському господарству подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податки?!)

17 березня 2017 року (Застосування норм податкового законодавства при оподаткуванні доходів нерезидента від передачі в оренду нерухомого майна)

16 березня 2017 року (Фізична особа здає в оренду інщій фізособі власне майно. Чи потрібно орендодавцю реєструватися приватним підприємцем?)

20 грудня 2016 року (Орендна плата за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності)

18 жовтня 2016 року (щодо фізичних осіб, що звільняються від сплати земельного податку за паї, які передані в оренду платнику єдиного податку четвертої групи)

20 липня 2016 року (щодо звітування ОСББ про доходи, отримані від здачі в оренду приміщень)

06 липня 2016 року (щодо призупинення індексування плати за оренду комунального та держмайна)