документiв в базi
534410
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 11.04.2017  >

Чи зобов'язаний власник паю, який здає його в оренду фермерському господарству, подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податки?!

У відповідності до чинного законодавства, до загальномісячного/річного оподатковуваного доходу платника податку також включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).

У відповідності до підпункту 170.1.1 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України - податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

Одночасно із цим - об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування. Крім того, згідно з пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX цього Кодексу орендна плата є об'єктом оподаткування військо­вим збором. Ставка збору становить 1,5% об'єкта оподаткування. Утримання суми військового збору з орендної плати також здійснює податковий агент.

Таким чином, на підставі вищезазначеного, якщо у фізичної особи відсутні інші підстави подання декларації, і обов’язок по сплаті податку з доходів фізичних осіб та військового збору за зданий в оренду земельний пай виконаний орендарем, то декларувати такий дохід не потрібно.

_____________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 квітня 2017 року (Про відповідальність в разі неподання декларації про майновий стан і доходи з поважних причин)

06 квітня 2017 року (Чи потрібно фізичній особі зазначати в річній податковій декларації про майновий стан та доходи спадок, який оподаткований за нульовою ставкою?)

28 березня 2017 року (Що має містити гриф "Затверджено" у декларації з податку на прибуток)

28 березня 2017 року (Заповнення податкової декларації фізичною особою, коли податковим агентом протягом звітного року доходи у вигляді заробітної плати та орендної плати виплачені не в повному обсязі.)

02 березня 2017 року (1 березня набули чинності нова податкова накладна та декларація з ПДВ)

19 січня 2017 року (Подача декларації протягом року платником єдиного податку - фізичної особи - підприємця, платником єдиного податку першої або другої групи, який відмовляється від спрощеної системи оподаткування.)

27 грудня 2016 року (Стартує період декларування. З цієї нагоди наводимо деякі приклади заповнення оновленої форми декларації про доходи за 2016 рік.)

01 листопада 2016 року (щодо подачі декларації з ПДВ, якщо господарська діяльність не провадилася)

10 серпня 2016 року (щодо подання податкової декларації про майновий стан та доходи новоствореною фізичною особою - підприємцем)