Важливi питання  
02.11.2017 №2 

Нормативи по обслуговуванню площі для прибиральника

Державна служба України з питань праці проінформувала про норми обслуговування площі для одного прибиральника, які встановлюються за Міжгалузевими нормами чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі, затверджених наказом Міністерства праці України від 11.05.2004 N 105.

У відповідності до частини першої статті 50 Кодексу законів про працю України - нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Норма обслуговування для прибиральника службових приміщень відповідає восьмигодинному робочому дню.

Таким чином, для визначення норми обслуговування прибиральниками службових приміщень визначено такий перелік робіт:

- прибирання службових приміщень, сходів;

- витирання пилу, підмітання вручну та миття вручну або за допомогою машин і пристроїв стін, підлоги, стелі, віконних рам, жалюзі та скла, дверних блоків, меблів та килимових виробів;

- чищення та дезінфікування раковин та іншого санітарно-технічного устаткування: очищення урн від паперу і промивання їх дезінфікуючими розчинами;

- збирання сміття та винесення його до встановленого місця;

- додержання правил санітарії та гігієни в приміщеннях, що прибираються.

Сам коефіцієнт заставленості визначається з відношення площі, яку займають предмети, які розташовані у приміщенні одного призначення, до всієї площі приміщень. Останнє відображено у таблиці, що одразу наводиться нижче:

Норма
обслуговування для прибиральника за зміну

Заставленість  0,2  0,21-0,40  0,41-0,60  0,60 
Площа, м. кв.  560  480  400  320 

В разі, якщо за зміну прибирають більше разу, тоді норма обслуговування та норма часу обслуговування перераховуються. Такий перерахунок виконується множенням норми обслуговування на поправочний коефіцієнт або діленням на нього норми часу обслуговування. У Типових нормах обслуговування для прибиральників виробничих приміщень промислових підприємств містяться поправочні коефіцієнти для перерахування норм для різної повторюваності прибирання приміщень, які не мають відходів, наведені у наступній таблиці.

Поправочні коефіцієнти

Повторюваність прибирання у зміну  1,2  1,4  1,6  1,8  2,0  2,2  2,4  2,6  2,8  3,0 
Поправочні коефіцієнти  0,83  0,71  0,62  0,55  0,5  0,45  0,41  0,38  0,35  0,33 

Відповідна періодичність прибирання службових приміщень встановлюється роботодавцем згідно з місцевими організаційно-технічними умовами. Останнє зазначено у Міжгалузевих нормах.

Таким чином, обсяг робіт із прибирання приміщення за восьмигодинний робочий день, який потрібен для нарахування мінімальної заробітної плати встановлюється роботодавцем для розроблення робочої інструкції прибиральника службових приміщень, з урахуванням вищенаведених норм і специфіки прибирання.

________________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

19 вересня 2017 року (Що робити з відпусткою за шкідливі умови праці, якщо професія не передбачена у Списку?!)

14 липня 2017 року (Про застосування пункту 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати)

28 лютого 2017 року (Доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, які мають виплачуватися понад розмір мінімальної заробітної плати)

03 лютого 2017 року (Доплати до мінімальної заробітної плати на умовах внутрішнього сумісництва з встановленням неповної тривалості робочого часу)