Актуальні новини  
20.10.2017 

Перерахунок пенсій, як наслідок прийняття пенсійної реформи.

Більша частина новин останнім часом стосується пенсійної тематики. Як відомо, цьому стало причиною набуття 11.10.2017 р. чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", який дав старт пенсійній реформі.

Процесуально, за Законом, з 01.10.2017 р. розпочато підвищення пенсій для громадян України.

Так, будуть перераховані та осучаснені всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами обрахунку, незалежно від того, у якому році була призначена пенсія за матеріалами пенсійних справ, зокрема, із використанням таких показників:

- єдиний показник середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,4 грн;

- показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на 01.12.2017 на рівні 1452 грн, збільшеного на 140 грн, замість такого показника станом на 01.10.2017 (1 312 грн.).

Зазначене гарантує суттєве підвищення пенсійного забезпечення тим громадянам, пенсії яких впродовж років не перераховувались. Як зазначили політики, головним є те, що впровадження такої системи робить цей процес (перерахування) постійним - осучаснення пенсій проводитиметься щороку в автоматичному режимі починаючи з 2021 року.

Тепер усі пенсії нараховуватимуться за єдиною формулою:

РОЗМІР ПЕНСІЇ = Сз · Ікз · Кс, де:

Сз - розмір середньої зарплати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії;

Ікз - індивідуальний коефіцієнт зарплати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески);

Кс - коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки 1 року страхового стажу.

Також, Кабінетом Міністрів України проведена комплексна підготовча робота, яка дозволить здійснити процес осучаснення в оперативному режимі та без перебоїв, щоби кожен пенсіонер якнайшвидше отримав збільшену пенсію навіть без необхідності звернення до органів Пенсійного фонду - всі перерахунки будуть проведені автоматично.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

18 жовтня 2017 року (Військову службу, декретну відпустку та підприємницьку діяльність зарахують до стажу для пенсії)

17 жовтня 2017 року ( Догляд за дитиною, зарахування стажу та і пенсійна реформа.)

11 жовтня 2017 (Верховною Радою України прийнята пенсійна реформа, яка відсьогодні набула чинності.)

05 вересня 2016 року (щодо обчислення декретних, якщо в розрахунковому періоді відпустка для догляду за дитиною до досягненням нею трирічного віку)