Актуальні новини  
11.08.2017 

Удосконалена робота електронних майданчиків системи закупівель "ProZorro"

Кабінетом Міністрів України 09.08.2017 р. ухвалена постанова, за якою внесені зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків. Зазначені зміни удосконалюють функціонування електронної системи закупівель "ProZorro". Текст самої постанови на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України поки що відсутній.

За доповідною запискою до документу - ця постанова дозволить створити умови для використання системи "ProZorro" державними, комунальними та казенними підприємствами, на якi не поширюється дія Закону України "Про публічні закупівлі". Вони матимуть можливість проводити свої закупівлі в прозорий та конкурентний спосіб, заощаджуючи кошти, а громадськість матиме доступ до інформації про такі закупівлі.

Також, постанова збільшує кількість випадків, у яких оператор авторизованого електронного майданчика повертає плату учаснику тендера, а адміністратор повертає виплату оператору авторизованого електронного майданчика.

Раніше, Порядок передбачав повернення коштів, сплачених за участь у процедурі закупівлі, лише у разі скасування торгів або визнання їх такими, що не відбулися, до моменту розкриття тендерних пропозицій. Але, як показує практика, трапляються випадки, коли замовники відміняють процедури закупівель з незалежних від учасників причин і після розкриття пропозицій. Тоді учасники, що якісно підготували свої пропозиції, втрачають кошти, сплачені за участь в закупівлях. В таких випадках було б доречно повертати кошти. Внесені до Порядку зміни дозволять забезпечити більш справедливі та привабливі умови участі бізнесу у процедурах закупівель.

В тому числі, прийнята постанова вносить уточнення в законодавство щодо податку на додану вартість. Він враховується в оплаті учасника та оператора авторизованого електронного майданчика.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 березня 2017 року (Деякі роз'яснення відносно визначеняя предмета закупівлі з урахуванням нових змін)

07 березня 2017 року (Внесені зміни до форм документів у сфері публічних закупівель)

01 грудня 2016 року (Закупівлі будівельних робіт. Сьогодні про застосування діючого законодавства у сфері публічних закупівель.)

07 листопада 2016 року (щодо чинності попередніх договорів про закупівлю та зміну умов договору про закупівлю)

13 жовтня 2016 року (щодо Переваги системи ProZorro та деякі поради для учасників публічних закупівель)

06 червня 2016 року (ЗУ N 1356-VIII від 12.05.2016 "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони)