Актуальні новини  
31.07.2017 

Залежність розрахунку відпускних від дати початку відпустки

Свій висновок за наведеною темою надало Міністерство соціальної політики України у своєму листі від 19.06.2017 р. N 1692/0/101-17.

Так, середню зарплату для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки обчислюють виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки чи виплаті компенсації за невикористані відпустки.

Відповідному працівникові, який пропрацював менш ніж рік, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, у якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Таким чином, розрахунковий період для обчислення середньої зарплати за час відпусток, які надаються працівникові, залежить не від місяця видання наказу й кількості цих наказів, а від того, у якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 липня 2017 року (Коригування відпускних педагогічних працівників)

15 березня 2017 року (Порядок розрахунку відпускних у випадку, коли заробіток за останній місяць розрахункового періоду ще не нараховано.)

10 березня 2017 року (Відпускні за навчальну відпустку при звільненні посеред останньої)