Актуальні новини  
31.07.2017 №2 

Некомерційні комунальні підприємства можуть включити до реєстру неприбуткових установ

З приводу теми, визначеної у назві даної новини щодо комунальних підприємств, що здійснюють некомерційну господарську діяльність та які можуть бути включені до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, Державна фіскальна служба України в листі "Про надання методологічної допомоги" від 11.07.2017 N 18066/7/99-99-12-02-04-17 надала деякі роз’яснення.

Так, пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України визначений порядок та умови, у разі дотримання яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств. Підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності.

Господарським кодексом України (ГКУ), зокрема статтею 52 передбачено, що некомерційне господарювання - це самостійна систематична господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання, спрямована на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Така комерційна господарська діяльність здійснюється суб'єктами господарювання державного або комунального секторів економіки у галузях (видах діяльності), в яких відповідно до статті 12 ГКУ забороняється підприємництво, на основі рішення відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.

В свою чергу за статтею 53 ГКУ - некомерційна господарська діяльність може здійснюватися суб'єктами господарювання на основі права власності або права оперативного управління в організаційних формах, які визначаються власником або відповідним органом управління чи органом місцевого самоврядування з урахуванням вимог, передбачених ГКУ та іншими законами.

У випадку, коли господарська діяльність юридичної особи, зареєстрованої як суб'єкт некомерційного господарювання, набуває характеру підприємницької діяльності, до неї застосовуються положення ГКУ та інших законів, якими регулюється підприємництво.

Таким чином, комунальні підприємства, що здійснюють некомерційну господарську діяльність, можуть бути включені до нового Реєстру у разі відповідності вимогам, зазначеним у пункті 133.4 статті 133 ПКУ.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

21 березня 2017 року (Вимоги до кандидата на посаду керівника державного чи комунального закладу культури)

13 вересня 2016 року (щодо прикладів розрахунку субсидії за житлово-комунальні послуги)