Актуальні новини  
28.07.2017 

Від початку 2018 року медзаклади в обов'язковому порядку звітуватимуть за благодійні внески

Міністерство охорони здоров'я України, своїм наказом від 25.07.2017 N 848 зобов’язало з 01.01.2018 р. медичні заклади звітувати за зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб.

Станом на сьогодення, майже у кожному закладі охорони здоров'я працює благодійний фонд і за приблизною статистикою 7 з 10 пацієнтів платили до нього внески. Обсяги благодійних пожертв - сотні мільйонів гривень, однак до цього часу звітність цих фондів про зібрані кошти часто була недоступною чи непрозорою.

МОЗ сподівається, що медична реформа взагалі виключить необхідність пошуку додаткових коштів лікарнями та існування фондів. Втім, Міністерство вважвє, що вже зараз врегулювало діяльність благодійних організацій при закладах охорони здоров’я. І ще МОЗ зазначило, що створить умови, за яких фонд та лікарня будуть прозоро та публічно звітуватись про обсяги надходжень і використання благодійних пожертв і заявило, що ніхто не довіряє і не буде довіряти фонду, якщо він не буде працювати прозоро та підзвітно.

Тепер, про переваги наказу МОЗ від 25.07.2017 N 848:

1. Створює механізм для моніторингу коштів, які жертвують на благодійні фонди лікарень.

2. Зменшує можливість використання схем, що існували до цього і містили корупційні ризики.

3. Підвищує довіру пацієнтів до явища благодійності у лікувальних закладах.

4. Надходження і використання благодійних пожертв тепер прозоре та підзвітне.

5. Завдяки наказу можна буде реально оцінити дієвість фінансової та матеріальної допомоги благодійних фондів, про яку постійно говорять керівники закладів охорони здоров'я.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

04 травня 2017 року (Допомога на лiкування та медичне обслуговування)