Важливi питання  
04.06.2018 №2 

Обмеження щодо готівкової виплати зарплати. Не більше 50 000 грн.!

Державна фіскальна служба України у своїй індивідуальній податковій консультації від 22.05.2018 р. N 2260/6/99-99-14-05-01-15/ІПК надала вичерпну інформацію стосовна виплати заробітної плати готівкою та бар'єрних обмежень за даним питанням.

У відповідності до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року N 148, розроблено відповідно до Закону України "Про Національний банк України" (далі - Положення N 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи - підприємці) (далі разом у тексті - суб’єкти господарювання), фізичними особами.

За підпунктом 5 п. 3 розділу І Положення N 148 зазначено, що готівкові розрахунки - це платежі готівкою суб'єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

В свою чергу, пунктом 6 розділу II Положення N 148 передбачено, що суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами: з фізичними особами - у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) гривень уключно.

Самі платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Відповідне обмеження, установлене у п. 6 розділу II цього Положення, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

На підставі діючого законодавства та вищезазначеного повідомляємо, що обмеження 50 000 грн. стосується ВИКЛЮЧНО готівкових розрахунків між суб’єктом господарювання та фізичною особою за товари, роботи, послуги та таке обмеження не розповсюджується на розрахунки по виплатах, пов’язаним з оплатою праці співробітників.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

04 червня 2018 року (Відображення в бухгалтерському обліку нарахування заробітної плати за час відпустки)

24 травня 2018 року (Чи законно утримувати кошти з заробітної плати?)

16 травня 2018 року (Хто із сторін у трудових відносинах має право на визначення банківської установи для перерахування зарплати працівникові?)

10 травня 2018 року (Перелік уповноважених банків на виплату пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ)

25 квітня 2018 року (Видавати працівникам розрахунковий лист по зарплаті обов'язково!)

24 квітня 2018 року (Чи відбудеться підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 грн?)

05 березня 2018 року (Індексація заробітної плати. Нюанси та порядок проведення.)

06 лютого 2018 року (Навіть за заявою працівника, виплата заробітної плати 1 раз на місяць - є порушенням!)

29 січня 2018 року (Індексація заробітної плати 2018)

23 жовтня 2017 року (Наслідки та покарання за несвоєчасну виплату заробітної плати)

23 жовтня 2017 року (Деякі нюанси забезпечення рівня мінімальної заробітної плати працівникам)

29 вересня 2017 року (Деякі моменти при нарахуванні заробітної плати за жовтень з урахуванням святкового дня)

19 липня 2017 року (Приведення у відповідність заробітку працівника при підвищенні окладів)

27 лютого 2017 року (Перелік виплат, які не враховуються під час обчислення заробітної плати)