Відображення в бухгалтерському обліку нарахування заробітної плати за час відпустки
За нормами статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (за текстом - Закон) - підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.
У відповідності до пункту 3 розділу II Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 132 "Виплати працівникам", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2011 р. N 1798, виплати за невідпрацьований час визнаються зобов'язанням у тому періоді, у якому настає подія щодо виплати таких зобов'язань.
Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 р. N 1203 затверджений План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі. Останній, є переліком рахунків і субрахунків для узагальнення інформації про факти діяльності суб'єктів державного сектору у бухгалтерському обліку.
У відповідності до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 р. N 1219 - облік розрахунків з працівниками, що перебувають і не перебувають у штаті суб'єкта державного сектору, за всіма видами заробітної плати, преміями, допомогою у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю ведеться на субрахунку 6511 "Розрахунки із заробітної плати".
Статтею 8 Закону визначено, що питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів. А підприємство самостійно визначає за погодженням з власником (власниками) або уповноваженим ним органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів облікову політику підприємства, затверджує правила документообігу і технологію обробки облікової інформації, додаткову систему рахунків і регістрів аналітичного обліку.
У Методичних рекомендаціях щодо облікової політики суб'єкта державного сектору (наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. N 11) йдеться, що суб'єкт державного сектору самостійно на основі національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі та інших нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі визначає за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів облікову політику, а також зміни до неї.
На підставі зазначеного, господарські операції, у тому числі виплати за невідпрацьований час, відображаються в бухгалтерському обліку відповідно до законодавства та затвердженої облікової політики.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
04 червня 2018 року (Обмеження щодо готівкової виплати зарплати. Не більше 50 000 грн.!)
24 травня 2018 року (Чи законно утримувати кошти з заробітної плати?)
25 квітня 2018 року (Видавати працівникам розрахунковий лист по зарплаті обов'язково!)
24 квітня 2018 року (Чи відбудеться підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 грн?)
05 березня 2018 року (Індексація заробітної плати. Нюанси та порядок проведення.)
29 січня 2018 року (Індексація заробітної плати 2018)
23 жовтня 2017 року (Наслідки та покарання за несвоєчасну виплату заробітної плати)
23 жовтня 2017 року (Деякі нюанси забезпечення рівня мінімальної заробітної плати працівникам)
19 липня 2017 року (Приведення у відповідність заробітку працівника при підвищенні окладів)
27 лютого 2017 року (Перелік виплат, які не враховуються під час обчислення заробітної плати)