Важливi питання  
08.11.2018 №5 

У разі скорого НЕскасування мораторію на продаж землі, Європейський суд з прав людини буде призначати грошові компенсації українцям

Як і зазначено вище, у випадку не скасування Україною мораторію на продаж землі, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) перейде до призначення грошових компенсацій українцям, що звернуться у справах щодо неможливості продати сільськогосподарську землю. Розмір такої компенсації буде коливатись від 4 000 до 75 000 євро.

За словами начальниці управління координації виконання рішень Європейського суду з прав людини та інформування комітету міністрів Ради Європи при Міністерстві юстиції України Аліси Пєтухової, Україна має виконати рішення ЄСПЛ, яким визнається існування мораторію на продаж сільськогосподарської землі порушенням прав людини в Україні. А рішення ЄСПЛ для України - це не рекомендація, а вказівка. І часу не так багато, бо наступними рішеннями ЄСПЛ, а такі будуть, буде призначено позивачам справедливу сатисфакцію. А це ляже додатковим навантаженням на бюджет.

Нагадаємо, що наприкінці травня цього року, Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

А на початку цього тижня - 01.11.2018 р. український суд виніс перше рішення, яким дозволив розпоряджатися землею її власнику на підставі цього рішення ЄСПЛ.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

25 жовтня 2018 року (НЕ ТРУЇТЬ ЗЕМЛЮ! Утилізуйте батарейки правильно! 1 батарейка = 20 кв.м. знищеної землі.)

17 серпня 2018 року (в межах проекту "Я МАЮ ПРАВО!" Міністерство юстиції презентувало відеоролик із серії "Знай своє право на землю")

09 серпня 2018 року (Оцінка землі по новому)

05 квітня 2018 року (Землю фермерам! Таке рішення схвалив Кабмін.)

03 січня 2018 року (В Україні продовжено мораторій на продаж землі)

11 грудня 2017 року (Удосконалений механізм захисту речових прав на земельні ділянки)

06 листопада 2017 року (Розпоряджатися землями державного фонду країни дозволять органам місцевого самоврядування)

30 серпня 2017 року (Облік плати за землю, яку сплачує кооператив, що управляє будинком)

18 липня 2017 року (Визначений механізм доступу державних реєстраторів прав на нерухомість та користування останніми відомостями Держземкадастру)

01 лютого 2017 року (Підприємствам необхідно отримати нові довідки (витяги) про нормативно грошову оцінку земельних ділянок)