Важливi питання  
07.11.2018 

Відсьогодні діє нова довідка про відсутність заборгованості

Міністерство Фінансів України своїм наказом від 03.09.2018 N 733 затвердило Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Даний наказ набирає чинності з дня набрання чинності Законом "Про електронні довірчі послуги" (тобто 07.11.2018 р.), але не раніше дня його офіційного опублікування.

Так, для отримання довідки платник подає відповідну заяву, на свій вибір, у паперовій або електронній формі.

1. Якщо ви вибрали паперову форму, то до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - уповноважений орган);

2. У випадку подачі електронної форми - на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету з дотриманням вимог Законів "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги".

Процесуально, довідка або відмова у наданні довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання заяви органом, до якого її було подано.

Надається довідка безоплатно за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві.

Строк дії довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

01 листопада 2018 року (Форма Податкової накладної зазнала змін (останні застосовуватимуться від сьогодні)

17 серпня 2018 року (Податківці оприлюднили проект наказу Мінфіну "Про затвердження форми бланка фінансової гарантії")