Важливi питання  
07.11.2018 №4 

Доступ до кредитного реєстру відкритий для всих банків України

Національний банк України зробив для банків доступною інформацію стосовно боржників, умов кредитних операцій, виконання зобов'язань за такими операціями, класу боржників. Така інформація з реєстру НБУ надається банкам у режимі реального часу на безплатній основі.

Використання банками даних з кредитного реєстру сприятиме зниженню рівня кредитного ризику, формування конкурентного ринкового середовища, в якому добросовісні позичальники мають переваги перед недобросовісними. А також це сприятиме підвищенню рівня безпеки банківських операцій і забезпечить позитивний вплив на надійність та стабільність банківської системи.

Нагадаємо, що відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків" набув чинності 4 березня 2018 року. І як то передбачено вказаним нормативно-правовим актом - НБУ створив централізований Кредитний реєстр, в якому накопичується інформація про кредитні операції позичальників, заборгованість за якими становить понад 100 мінімальних заробітних плат перед одним банком.

Починаючи від початку нового 2019 року, банки будуть зобов’язані використовувати інформацію з Кредитного реєстру НБУ для оцінки ризиків кредитування.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

27 серпня 2018 року (НБУ посилив деякі вимоги до банків щодо відеоконтролю всередині їх установ)

13 серпня 2018 року (Планується ввести нові обмеження для банків)

15 травня 2018 року (Готівковий обіг в особливий період для країни. НБУ уточнив порядок.)

10 травня 2018 року (Перелік уповноважених банків на виплату пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ)

14 березня 2018 року (Скоро у виконавчому провадженні запрацює система автоматизованого арешта коштів боржників)

06 березня 2018 року (Ідентифікація клієнта банку. Рекомендації від НБУ.)

03 березня 2018 року (Скоро у НБУ запрацює Кредитний реєстр щодо боржників)

13 лютого 2018 року (Інформація про боржників буде збиратися НБУ та надаватись банкам)