Важливi питання  
06.11.2018 №5 

Право держслужбовця на надбавку за вислугу років

Національне агентство України з питань державної служби у своєму листі від 21.02.2018 р. N 1404/13-18 надало вичерпну інформацію стосовно права державного службовця на надбавку за вислугу років.

Як то передбачене статтею 46 Закону України "Про державну службу" (далі - Закон) та Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року N 229 - стаж державної служби дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Так, у відповідності до статті 50 зазначеного вище Закону встановлено, що заробітна плата державного службовця складається з:

1) посадового окладу;

2) надбавки за вислугу років;

3) надбавки за ранг державного службовця;

4) виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;

5) виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;

6) премії (у разі встановлення). Згідно з частиною першою статті 52 Закону надбавка за вислугу років на державній службі встановлюється на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу.

На підставі зазначеного, державним службовцям, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищення надбавки за вислугу років на державній службі, розмір надбавки змінюється з дня набуття права на підвищення.

За підпунктами 2 та 3 пункту 3 Умов оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, і працівників Управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, Управління адміністративними будинками Державного управління справами, Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року N 15, керівники державної служби в державному органі та керівники Управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, Управління адміністративними будинками Державного управління справами, Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України (далі - управління) у межах затвердженого фонду оплати праці:

- здійснюють преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи у межах фонду преміювання відповідного державного органу.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання, що діє у відповідному державному органі, управлінні;

- надають матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Одночасно із цим за нормами Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року N 423, Мінсоцполітики є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, а також проводить моніторинг у сфері оплати та нормування праці.

Враховуючи зазначене, для отримання роз'яснень щодо розміру фонду преміювання працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, а також перерахунку таким працівникам розміру виплачених матеріальної допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань рекомендуємо звернутися до вказаного Міністерства. Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз'яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 листопада 2018 року (Типові вимоги до претендентів на посади держслужби зазнали змін)

29 жовтня 2018 року (Присвоєння чергового рангу державного службовця)

24 вересня 2018 року (НЕ ПЛАТИШ АЛІМЕНТИ - ГЕТЬ ІЗ ДЕРЖСЛУЖБИ !!!)

31 липня 2018 року (Дисциплінарна відповідальність за порушення правил етичної поведінки державних службовців)

30 липня 2018 року (Правила етичної поведінки державних службовців)

01 червня 2018 року (До уваги органів місцевого самоврядування! Cтартував Конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" 2018 року)

05 грудня 2017 року (Оплата праці в органах місцевого самоврядування)

06 листопада 2017 року (Розпоряджатися землями державного фонду країни дозволять органам місцевого самоврядування)

07 травня 2018 року (Територіальні громади, об'єднуємось!)

20 грудня 2017 року (Обмеження для осіб, які працювали на державній службі.)