Важливi питання  
05.11.2018 

Порядок відвідування центру зайнятості та підбір спеціалістами підходящої роботи

За визначеним порядком, після присвоєння статусу безробітного, працівнику необхідно лише відвідувати центр зайнятості і потрібно це робити не рідше одного разу в 30 календарних днів, та очікувати поки співробітники біржі праці підберуть підходящу вакансію.

У відповідності до законодавчих норм, підходящою роботою вважається та, яка відповідає вашій освіті, професійним навичкам і досвіду роботи.

В свою чергу, особам з інвалідністю підходяща посада підбирається відповідно до їх професійних знань і навичок, а також з урахуванням довідки медико-соціальної експертної комісії з висновком про умови та характер праці, індивідуальної програми реабілітації та побажань самого інваліда щодо умов роботи.

У випадку, якщо протягом 6 місяців з дня реєстрації безробітному не змогли знайти роботу за фахом, йому запропонують пройти перенавчання на іншу професію з урахуванням його здоров’я, здібностей і потреб ринку праці.

В разі зміни професії за направленням центру зайнятості, пошук роботи здійснюється як за новою, так і за попередньою спеціальністю.

Якщо ви дворазово відмовились від запропонованої роботи , це є підставою для зняття з реєстрації в центрі зайнятості та позбавлення статусу безробітного. Повторна реєстрація на біржі праці можлива не раніше ніж через 90 календарних дні з дня зняття з обліку. На протязі цих трьох місяців центр зайнятості надаватиме вам лише консультаційні послуги, виплата допомоги по безробіттю проводитися не буде.

Для інформації! Пропуск призначеної дати відвідування центру зайнятості без поважної причини тягне за собою скорочення виплат і / або зняття з обліку. У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 N 198 "Про Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу", поважними причинами, наявність яких підтверджено документально, є: хвороба громадянина, смерть членів його сім’ї та родичів, догляд за хворою дитиною (до 14 років), відвідування лікарні, судових та правоохоронних органів, військкоматів, інших держустанов та інші обставини, що перешкоджають відвідуванню ЦЗ.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

05 листопада 2018 року (Взяття на облік в центрі зайнятості)

05 листопада 2018 року (Призначення допомоги по безробіттю. Суми та період виплат.)

08 червня 2018 року (Зайнятість населення та послуги служби зайтятості)

06 червня 2018 року (Що потрібно знати про порядок реєстрації у службі зайнятості)

23 квітня 2018 року (Про зайнятість та працевлаштування громадян роботодавці звітуватимуть по-новому)

20 лютого 2018 року (Чи можливо відмовитися від запропонованої службою зайнятості посади, якщо вона вам не підходить?)

28 вересня 2017 року (Кабінетом Міністрів України збільшені витрати Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття)