Важливi питання  
01.11.2018 №4 

На своєму вчорашньому засіданні КМУ затвердив Воєнно-медичну доктрину України

За своїм поняттям, Воєнно-медична доктрина - це сукупність поглядів, науково обґрунтованих принципів, єдиних організаційних вимог щодо організації медичного забезпечення Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.

Вказаним нормативно-правовим актом визначається мета, принципи, організаційні основи системи військової охорони здоров’я, повноваження та відповідальність за її реалізацію, фінансове та ресурсне забезпечення, наукове супроводження військової охорони здоров’я, вирішення проблем військової медицини, а головне - відповідальність держави та органів виконавчої влади за розвиток системи військової охорони здоров’я і забезпечення її спроможностей у воєнний час.

Прийняття та впровадження в дію зазначеної доктрини дозволить об’єднати зусилля військової та цивільної охорони здоров’я на засадах єдиного медичного простору з метою поліпшення стану медичного забезпечення захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави.

Доктрина визначає, що для потреб медичних служб і цивільної охорони здоров’я державою забезпечується виробництво та постачання необхідного переліку та кількості вітчизняного медичного обладнання, майна і техніки, лікарських та профілактичних засобів, створення і утримання стратегічного запасу відповідно до затвердженої номенклатури.

З прийняттям Воєнно-медичної доктрини будуть запроваджені єдині підходи до організації надання медичної допомоги військовослужбовцям, їх лікування та реабілітації. Доктрина стане основою для впорядкування відомчих керівних документів щодо медичного забезпечення, сприятиме поліпшенню матеріально-технічного оснащення військово-медичних служб, створить передумови для подальшого розвитку системи військової охорони здоров’я та формування єдиного медичного простору.

Додатково буде забезпечено впровадження міжнародних стандартів, принципів та політики медичного забезпечення військ НАТО шляхом врахування їхніх вимог у національному законодавстві з питань охорони здоров’я військовослужбовців.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

30 жовтня 2018 року (Реєстрація військовозобов'язаних і призовників, які підлягають військовому обліку)

18 жовтня 2018 року (ПОКАРАННЯ за розголошення військової таємниці)

17 жовтня 2018 року (Незаконне використання символіки Червоного Хреста - це ВІЙСЬКОВИЙ ЗЛОЧИН!)

01 жовтня 2018 року (1 ЖОВТНЯ СТАРТУВАВ ОСІННІЙ ПРИЗОВ на строкову військову службу)

06 вересня 2018 року (Відкрили ДОСТУП ДО РЕЗУЛЬТАТІВ доклінічного вивчення та клінічних ВИПРОБУВАНЬ лікарських засобів)

22 серпня 2018 року (Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків.)

22 серпня 2018 року (Перетворення медзакладів з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства)

26 липня 2018 року (Як та де можуть отримати медичну допомогу переселенці)

20 червня 2018 року (Нові норми застосування примусових заходів медичного характеру)

02 травня 2018 року (Деякі питання проведення міжнародного моніторингового дослідження якості вищої медичної освіти у 2018 році)

26 квітня 2018 року (Порядок надання первинної медичної допомоги)

03 квітня 2018 року (Від міфу до реальності. З 02 квітня стартувала медична реформа!)

15 березня 2018 року (Лікар більше на дім не прийде? Талонів не буде! - Медична реформа триває. МОЗ скасувало застарілі форми первинної облікової документації.)

30 січня 2018 року (Адвокатська монополія на представництво в судах апеляційної інстанції)

11 січня 2018 року (Урядом затверджена Методика розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування)

04 січня 2018 року (Скоро набере чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення")