Важливi питання  
10.09.2018 

НацБанком знову підвищена облікова ставка. Тепер до 18% річних.

Як і зазначено у назві новини Національний Банк прийняв рішення стосовно підвищення з 07.09.2018 р. облікої ставки до 18%. Незважаючи на зниження інфляції з початку року, реалізація низки ризиків може в подальшому стати на заваді цій тенденції. Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію в межі цільового діапазону в кінці 2019 року та досягти середньострокової цілі 5% у 2020 році.

Якщо повернутися до статистичних даних - ще у липні 2018 року споживча інфляція продовжила уповільнюватися - до 8,9% у річному вимірі, упритул наблизившись до цільового діапазону, установленого Основними засадами грошово-кредитної політики на 2018 рік та середньострокову перспективу (6,5% ± 2 в. п. на кінець ІІІ кварталу 2018 року). І, за попередніми оцінками Національного Банку, у серпні інфляція також залишалася близькою до цієї позначки.

У липні базова інфляція уповільнилася до 8,8% у річному вимірі, що також очікувалося Національним Банком. Утім, усе ще високі значення базової інфляції свідчать про збереження суттєвого фундаментального інфляційного тиску. Це, насамперед, є результатом високих темпів зростання реальної заробітної плати, яке призводить до збільшення виробничих витрат та стійкого споживчого попиту.

НБУ вважає актуальним липневий прогноз зниження інфляції до 8,9% у 2018 році, її повернення до цільового діапазону в кінці 2019 року та середньострокової цілі 5% у 2020 році.

Ключовою умовою зниження інфляції до цілі залишається успішне продовження співпраці з Міжнародним Валютним Фондом.

Отримання кредитних коштів від фонду та пов’язаного фінансування від інших партнерів України сприятиме зміцненню макрофінансової стабільності та слугуватиме позитивним сигналом для учасників ринку щодо подальшого поступу у здійсненні реформ в Україні.

Одночасно із цим, від початку дії липневого рішення Правління Національного Банку з монетарної політики відбувається суттєве посилення зовнішніх ризиків, які можуть завадити зниженню інфляції до цільового рівня.

Заразі підвищення облікової ставки на 0,5 п.п., на думку Правління, достатньо для зниження інфляції до цільового діапазону у строки, передбачені прогнозом.

У випадку реалізації проінфляційних ризиків Національний Банк може вдатися до підвищення облікової ставки до рівня, необхідного для забезпечення зниження інфляції до встановлених цілей на прийнятному часовому горизонті.

Підвищення облікової ставки до 18% затверджено Рішенням Правління Національного Банку України від 6 вересня 2018 року N 593-рш "Про розмір облікової ставки".

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

16 липня 2018 року (Підвищена облікова ставка до 17,5% річних. Про це повідомив НацБанк)

02 березня 2018 року (За даними НБУ облікова ставка підвищена до 17% річних)

13 лютого 2018 року (Інформація про боржників буде збиратися НБУ та надаватись банкам)

29 листопада 2017 року (Внесені зміни до вимог відносно банківської діяльності)