Важливi питання  
10.09.2018 №2 

Порядок ПРОЇЗДу ДІТЕЙ У ПОЇЗДІ (у тому числі школярів)

Одразу повідомимо, що діти віком від 6 до 14 років здійснюють поїздки у внутрішньому сполученні у пасажирських вагонах всіх категорій з оплатою вартості проїзду у розмірі 75% вартості проїзду дорослого пасажира.

В свою чергу, діти віков до 6 років, які не займають окремого місця, мають право на безоплатний проїзд без проїзного документа. Перевезення дітей на зазначених умовах здійснюється впродовж року, без обмеження кількості поїздок.

А діти до 14 років допускаються до перевезення в пасажирських поїздах тільки в супроводі дорослих.

Посадка ж дітей віком до 16 років в поїзд здійснюється за пред'явленням документів, що посвідчують вік дитини (свідоцтва про народження дитини, нотаріально завіреної копії свідоцтва про народження дитини, паспорта одного із батьків, у якому є запис про дитину, проїзного документа дитини).

Пільги школярам законодавством України не визначено, тому школярі віком 14 років і старше здійснюють поїздки за тарифом, встановленим для дорослих пасажирів.

Як то передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1999 р. N 541 Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України, студенти вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учні професійно-технічних навчальних закладів для проїзду в поїздах приміського і міжміського сполучення купують квитки за половину їх вартості у загальних і плацкартних вагонах, вагонах 2-3 класу всіх категорій поїздів міжміського сполучення, а також усіх вагонах регіональних поїздів та в поїздах приміського сполучення.

При проїзді у вагонах вищої категорії - СВ, купе, перший клас (крім регіональних поїздів) - для студентів встановлена повна вартість проїзного документа.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

10 вересня 2018 року (Порядок замовлення ПЕРЕВЕЗЕННЯ залізницею організованих ГРУП ДІТЕЙ)

10 вересня 2018 року (ВАРТІСТЬ КВИТКІВ на проїзд залізницею у різні пори року буде РІЗНА)

07 вересня 2018 року (05.09.2018 р. Кабмін схвалив проект Закону України "Про приєднання України до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути")

31 серпня 2018 року (Стала відома вартість квитків на "Поїзд 4 столиць")

28 серпня 2018 року (Можливі зміни в графіку руху поїздів)

14 серпня 2018 року (28.09.2018 відправиться у перший рейс "Поїзд 4 столиць" та курсуватиме щотижня)

26 липня 2018 року (Залишилися без паспорта в іншій країні? Корисні поради та послідовність дій.)

23 липня 2018 року (Повернення платежів за невикористані проїзні документи (квитки))

23 липня 2018 року (Зібралися у подорож залізницею? Ознайомтесь із правилами безпеки!)