Актуальні новини  
06.09.2018 №4 

НОВІ Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань

Міністерство юстиції на своєму сайті проінформувало, що у новій редакції викладено Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань.

Основною метою перегляду основного нормативно-правового акта було приведення Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань у відповідність до вимог міжнародних правових актів з питань дотримання прав людини.

Так, в новій редакції Правил внутрішнього розпорядку чітко визначено, що засуджені не повинні підлягати жорстокому, нелюдському або такому, що принижує їх гідність, поводженню; розширено перелік послуг, якими можуть користуватися засуджені, зокрема: ремонт побутових текстильних виробів, електропобутової техніки та інших побутових приладів тощо); засуджені мають право брати участь у трудовій діяльності; закріплено право на безпосереднє звернення до адміністрації установи виконання покарань з проханням внести подання щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання чи щодо заміни не відбутої частини покарання більш м’яким.

Ще, із заборон виключено

- паління у дисциплінарних ізоляторах, карцерах, приміщеннях камерного типу та одиночних камерах;

- виключено заборону перебування засуджених на спальних місцях у непередбачений для сну час;

- змінено окремі аспекти порядку листування.

З урахуванням поведінки засудженого під час відбування покарання, допущені порушення правил поведінки під час попередніх побачень, а також рекомендацій психолога короткострокові побачення можуть надаватися у відкритих умовах (без суцільного розмежувального скла та переговорного пристрою). Також розширено права засуджених щодо надання телефонних розмов.

З причини виняткових особистих обставин (смерть або тяжка хвороба близького родича, що загрожує життю хворого, стихійне лихо, що спричинило значну матеріальну шкоду засудженому або його сім'ї), за погодженням з адміністрацією установи виконання покарань, телефонна розмова може бути надана у будь-який час.

Одже тепер засуджені до позбавлення волі, які мають заборгованість за виконавчими документами, зобов’язані працювати в місцях і на роботах, які визначаються адміністрацією колонії, до погашення такої заборгованості.

Також, тепер:

- засудженим чоловікам дозволяється носити коротку бороду та вуса за умови, що вони відповідають вимогам гігієни;

- захищено право на приватність у зв’язку із використанням засобів відео нагляду;

- заборонено встановлювати відеокамери у камерах, в яких проводяться медичні обстеження засуджених, особистий обшук з роздяганням, жилих кімнатах тривалих побачень, а також у лазнях, роздягальнях, душових та туалетних кімнатах;

- введено поняття "кайданки" замість наручників та закріплено, що застосування кайданків більше ніж 2 години безперервного використання або без послаблення їх тиску заборонено;

- виключено із переліку спеціальних засобів пластиковий кийок типу "тонфа".

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

03 серпня 2018 року (Став відомий графік складання іспиту приватними виконавцями)

20 березня 2018 року (Приватні виконавці + поліція = ефективне виконання рішень)

14 березня 2018 року (Скоро у виконавчому провадженні запрацює система автоматизованого арешта коштів боржників)

26 лютого 2018 року (Виконавче провадження від рішення суду до виконання останнього)

03 липня 2017 року (Міністерством юстиції визначений порядок ведення діловодства та архіву приватними виконавцями)